1 Aylık Sigortalıya Kredi Çıkar Mı?

1 Aylık Sigortalıya Kredi Çıkar Mı? 1 Aylık Sigortalıya Ne Kadar Kredi Çıkar?

0
142

Tüketiciler vakit vakit çoğalan greksinimlerini karşılayabilmek amacıyla kredi çekmeye gereksinim duyuyor. Krediyi verecek olan bankalar, kredi çekecek bireyi ayrıntılı şekilde araştırıyor. Kredi, faizle geri ödemesi oluşturulan ve değişik çeşitleri tespit edilen bir yardım fonu olarak ifade ediliyor. Bu nedenle, bankaların kredi verecekleri bireyin geri ödemeyi yapabileceğine dair itimat taşıması ehemmiyet arz ediyor. Kredi sözleşmesi imzalanmadan önce, bankalar doğrulusunda talep edilen belgelerin kusursuz şekilde toplanması gerekiyor.

Sigorta primlerinin derli toplu şekilde yatırılmış olması çekilen kredinin miktarının yükselmesinı sağlıyor. 5 aylık primlerin derli toplu şekilde yatırılmış olması halinde, asgari ücretle çalışan şahıslara 10 bin lira kredi çıkması söz konusu olabiliyor. 1 aylık sigorta primi yatırılmış aynı şartlardaki bir diğer şahsa ise, 5 bin lira kredi çıkması söz hususu olabiliyor. Tabi bu kredinin onaylanacağı manasına gelmiyor. İş yerinde en az 6 ay sürede çalışıyor olmanız ve sigortalarınızın da kusursuz yatıyor olması gerekmektedir. Bunun dışında 1 aylık yeni işe başlamış halinde iseniz devlet kurumunda memur değilseniz kredi alabilmeniz amacıyla kefil koşulu aranmaktadır. Ya da teminat sunarak kredi alabilirsiniz. Ev, araba ve arsa olabilmektedir.

Kredi çekilirken rastgele bir taşınmaz üstüne ipotek kurulması halinde, çekilen kredinin miktarının yükselmesi sağlanabiliyor. Kredi sözleşmesine kefil olacak birinin bulunması da banka yönünden garantiyi artıran bir program olmasından kredi miktarında artış söz hususu oluyor.

Yorum Yap