10 bin özel harekat polisi alımı ön sağlık muayenesinde dikkat edilecek hususlar

19. dönem POMEM 10 bin özel harekat polisi alımı için ön sağlık muayeneleri yaklaşıyor. Özel harekat alımı sağlık muayenesinde nelere dikkat edilecek? Hangi hastalık özel harekat polisi olmaya engeldir? Sizler için inceledik.Kaynak: 10 bin özel harekat polisi alımı ön sağlık muayenesinde dikkat edilecek hususlar

1
370

19. dönem POMEM 10 bin özel harekat polisi alımında başvuru sonuçlarının, sınav tarihlerinin ve parkurun açıklanmasıyla süreç hızlandı. 280 bin başvuru yapan kişinin arasından 10 bin kişi özel harekat polisi olmaya hak kazanacak. Peki özel harekat ön sağlık muayenesi nasıl yapılacak? Özel harekat sağlık muayenesinde nelere dikkat edilecek, hangi hastalıklar elenme sebebi olacak? Sizler için bu konuları inceledik.

Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği, bu konuda bize yardımcı olacak. Ön sağlık muayenesinde adayların doğuştan veya sonradan organ kaybı, organ eksikliği gibi durumları kontrol edilecek. Sağlık bilgi formunda adayların geçirdiği ameliyatlar; anemi, kalp hastalıkları, astım, tiroid hastalıkları gibi rahatsızlıklarının olup olmadığı bilgisi beyan esasına göre alınacak.

Özel harekat polisi alımı ön sağlık muayenesinde adayların ayrıca görme bozukluğu, işitme kaybı gibi duyu organlarının işleyişine yönelik beyanları da sağlık bilgi formunda alınacak. Özel harekat polisi olarak kabul edildiği halde sonradan sağlık şartlarına aykırı bir sağlık sorunu tespit edilen kişilerin ilişikleri kesilecek. O yüzden bu beyanların gerçeğe aykırı nitelikte olmaması büyük önem taşıyor.

Kaynak: 10 bin özel harekat polisi alımı ön sağlık muayenesinde dikkat edilecek hususlar

1 yorum

Yorum Yap