2 Bin TL İle Ne İş Yapabilirim?

0
804

Günümüz aleminde bir çok iş fikri, bir çok meslek dalı ve bir çok şirket vardır. Bunlar bir kıyıya dursun asıl bizi ilgilendiren bu iş fikirlerinin maliyeti, nasıl kurulduğu ne kadar para yeterli olduğudur. Her insanın aklına bazı durumlarda dikkatini çeken bir iş amacıyla şu soru geliyordur ” acaba bu iş amacıyla kaç para gerekir? ”

Piyasalar, ülkeler de ki ekonomik krizler, bir iş kurmayı, bir proje gerçeklştirmeyi pek olası duruma getirmese de büyük bütçelerle ve tabi çok çalışmayla olmayacak şeyler değildir. Bizim inceleyeceğimiz husus ise büyük işler, projeler değil de daha küçük başlıkta bildirdiğimiz gibi 2000 TL ile ne iş yapılır?

Kısaca hususşmak gerekirse; 2000 TL iş dünyası amacıyla çerez parası diyebiliriz. 2 Bin TL ile iş kurmak pek olası değildir. Fakat diğer uygulanabilecek şeyler vardır. Onları kısaca incelersek;

Bir İnternet Sitesi Satın Almak (bu konuda tecrübeliyseniz)

Hali hazır da 2000 TL’niz var ve bunu katlamak istiyorsunuz. Aktif olarak çalışan ve sahibine para kazandıran yeni açılmış sitelerden birini alıp onun üstünde çalışarak, vakit harcayarak daha çok kazanç elde edebilirsiniz. Tabi dilerseniz bu paranın 10/1 ile sıfırdan bir site kurabilirsiniz fakat yeni bir internet sitesini büyük bir duruma getirmek çok büyük çaba ve emek istemektedir. Böyle bir durumun altından kalkabileceğinizi düşünüyorsanız yeni şayet uğraşamam biraz vakit ayırabilirim derseniz de bir site satın alabilirsiniz. Bilginiz var ise alanı da internet ortamına, hazır yazılımlara aşinalığınız var mı? Daha evvelce tecrübeniz oldu mu yada size rehberlik edecek bilgi sahibi bir tanıdığınız var mı? Çünkü bazı durumlarda öyle oluyor ki en küçük hususyu bilmiyor olmak site içersinde bir sürü meseleye yol açabiliyor.

2000 TL’niz var kendinize derhal 1.500 TL’lik bir bilgisayar aldınız. Bilgisayarınız var ise daha güzel zira 2 Bin TL’niz cebiniz de kalıyor ve kazandığınız paraları onun üzerine koyabileceksiniz. İnternetten editörlük hizmeti arayan site sahiplerine içeriklerini genişletmelerinde yardımcı olarak güzel paralar kazanabilirsiniz.

Youtuber Olmak

Youtuber sözcüğü youtube sitesinde kanalı olan ve video yükleyip reklamlardan para kazanan şahıslara deniliyor. Sizin de video olarak insanlara izletebileceğim komik, keyifli ya da eğitici içeriğim var diyorsanız videolarınızı çekip youtube üstünde yayınlayıp aynı şekilde youtube de tespit edilen reklam sistemini de kullanarak para kazanabilirsiniz.

Bu tarz küçük tefek işler amacıyla 2000 TL yeterli bir rakamdır. Fakat siz bir şirket kurmayı ya da daha da büyük bir plan amacıyla daha çok oran da paralar gereklidir.

Yorum Yap