2017 En Çok Faiz Veren Banka ING E-Turuncu Hesap

2017'de en çok faiz hangi banka veriyor? En fazla faiz kazancı sağlayan banka ve gecelik faiz.. Devamı bu yazımızda.

0
252

Paranın zaman değeri denilen şeyden etkilenmesi yani değerinin düşmesi, belli bir birikimi olan insanları yatırım yapmaya yöneltmektedir.

Ana paranızın yani günlük ihtiyaç dışındaki birikiminizin vadesiz banka hesabınızda durması sizin yararınıza değil kısmi de olsa zararınızadır. Çünkü döviz karşısında ve enflasyon karşısında TL varlığınız değer kaybeder. Tabi süper bir ekonomimiz olsaydı TL döviz karşısında her sene primlenseydi bu durum farklı olabilirdi.

Evet asıl konumuza gelecek olursak elinizde birikiminiz var ve bunu risksiz şekilde değerledirmek ve ekstra para kazanmak istiyorsunuz. Bu durumda bir kaç seçenek sıralanabilir; döviz alabilirsiniz, arsa alabilirsiniz, kar payı hesabına paranızı yatırabilirsiniz, faize paranızı yatırabilirsiniz. Biz konumuzun başlığında da belirttiğimiz gibi faiz’den yani vadeli mevduat hesaplarından bahsedeceğiz, daha doğrusu hesaplarından değil sadece en çok faiz veren vadeli hesaptan bahsedeceğiz.

2017 Temmuz ayında baktığımız zaman en fazla faiz kazancı veren banka ING Bank E-Turuncu hesaptır. %14 oranında hoşgeldin faizi veriyor. Bu faiz oranı 1 yıl boyunca geçerli oluyor. Diğer bankaların vadeli hesaplarıyla karşılaştırdığınızda göreceksiniz ki %14 oranında bir faiz kazancı sağlayan başka bir banka yoktur.

Ing Bank E-Turuncu hesap 2017 yılında %14 faiz oranıyla tüm diğer bankaları geride bırakmıştır. Bu oran gerçekten yüksek ve tatmin edici bir orandır. E-Turuncu hesaptan kısaca bahsetmek gerekirse, Finansbank Enpara gibi E-Turuncu hesapta Ing bank’ın internet şubesi hesabıdır. Bu yüzden sıfır maliyetle EFT vb işlemlerinizi yapma olanağı tanımakta.. Ing E-Turuncu hesaba bankanın internet sitesi üzerinden başvuru yapılıyor. 2-3 gün içinde kurye kartınızı belirttiğiniz adrese getiriyor ve size gelen şifre ile  ve belirtilen adımları uyguladığınızda kartınız kullanıma açılıyor. Bu kadar basit, hesap açmak için kalkıp zahmete girmenize şubeye gitmenize bile gerek kalmıyor. Hesabınız açıldıktan sonra paranızı hesabınıza aktarıp %14 faiz kazancınızı almaya başlayabilirsiniz.

E-Turuncu vadeli hesabın bir diğer güzel yanı ise gecelik faiz işletmesidir. Yani diğer birçoğu banka gibi paranızı aylık, 3 aylık, 6 aylık vb periyodlarda bloke etmiyor. Her gece faiz kazancınız hesabınıza geçiyor, dilediğiniz zaman ana paranızı ve faiz kazancınızı normal vadesiz hesap gibi kullanabiliyorsunuz. Hesabınızda o gün içinde ne kadar para varsa o para üzerinden her gece faiz geliri yatmaktadır.

%14 faiz oranıyla 1 ayda ne kadar kazanç elde edilir;

10.000 TL yatırdıysanız 1 ay sonra paranız 10.097 TL olur.

25.000 TL yatırdıysanız 1 ay sonra paranız 25.245 TL olur.

50.000 TL yatırdıysanız 1 ay sonra paranız 50.500 TL olur

100.000 TL yatırdıysanız 1 ay sonra paranız 101.000 TL olur.

 

Rakamlar ortalama olarak hesaplanmıştır. Yanlışlık olabilir, kendi ana paranıza göre kendinizin belirleyeceği vade süresine göre faiz hesaplama araçlarından veya E-Turuncu hesabın kendi faiz hesaplama sayfasından bakabilirsiniz.

Yorum Yap