2018 Yılı İçin Üç Büyük Şirketten Bitcoin Tahmini

1
106

Sürekli yayınlanan farklı tahmin ve analizleri gerek bazı sitelerden gerek sosyal medya sitelerinden görmekteyiz. Zaman zaman ise dünyaca ünlü şirketler veya şirket çalışanları da Bitcoin için tahminde bulunuyorlar.

İşte 3 büyük şirketten Bitcoin için yaptıkları fiyat tahminleri…

Quinlan Associates

Wall Street danışmanlık firması Quinlan Associate, “Kripto Dünyasını Temizleme” başlıklı bir raporda, bitcoin’in 2018’in sonunda 1800 dolara düşeceği belirtildi.

Onlara göre, Bitcoin’in şu anki değeri, gerçek değeri değil. Bitcoin raporun yayınlandığı sırada 14.000 $ ‘dan işlem görüyordu. Kripto para biriminin doğasının sahte bir fiyat yarattığını açıkladılar.

Bitcoin mining maliyetinin 700 ila 2000 dolar arasında olduğuna söyleyerek 1800 dolar tahminiyle ne kadar gerçekçi bir tahminde bulunduklarını düşününce saçmalık diye düşünmeden edemiyor insan. Kaldı ki bitcoin mining maliyeti 2000 doların çok üstünde olduğunu ve her geçen zaman daha da maliyetin arttığını herkes biliyor. Fakat kesin net bir rakam ortaya koymak gerçekten zor.

Tom Lee 25.000 $ Fiyat Tahmini

Fundstrat analisti Tom Lee , Bitcoin’in 25.000 dolara ulaşacağını tahmin etti. Ona göre, bitcoinin bu yükselişinin ardından diğer büyük kripto paralarda düşmenin aksine yükselişe ayak uyduracaktır. Tom Lee, hükümet düzenlemelerinin borsaların işlemesi için elverişli bir ortam yaratacağını söyledi.

Analistler ayrıca, BTC madenciliğinin maliyetinin 2019’da 14.000 $ civarında olacağını ve bu da BTC’nin 25.000 $ ‘lık ticarete neden olacağını ve madencilik maliyetinin BTC fiyatını yansıtmak için iki katına çıkacağını açıkladı. Bu tahminin er ya da geç ortaya çıkması bekleniyor.

John McAfee 15,000 Tahmini

Bir kripto para birimi analisti olan John McAfee, ABD ile Kore arasındaki olası anlaşmayı ve ayrıca ABD ve Japonya arasındaki ilişkiyi Haziran ayına kadar 15.000 dolarlık bir Bitcoin  fiyatı öngörmek için analiz etti. Şu an baktığımızda Haziran ayı ortasındayız, henüz tahmin gerçekleşmedi, ancak kripto pazarı sürprizlerle dolu. 

1 yorum

  1. Önümüzdeki 2 ay içinde 5k civarına düşüş bekleniyor fakat ondan sonra 2 yıla kadar 45k seviyelerine çıkması bekleniyor yani analizciler öyle çiziyor gördüğüm kadarıyla. İnşallah gerçekleşir 45k seviyeleri.

Yorum Yap