Acil İhtiyaç Kredisi Kullanma

0
273

Günlük ve aniden ortaya çıkan nakit ihtiyaçları için bankalar kolay ödeme seçenekli uzun prosedürlere gerek bırakmayan kredi imkânları sunmaktadır. İhtiyacınız olan tutara göre ödeme seçenekleri ve kredi şartları değişmekte olan acil ihtiyaç kredilerine ihtiyacı olan herkes kolaylıkla başvurabilmektedir. Mobil uygulamalar, sms, internet ve telefon bankacılığı ile kolaylıkla başvurabileceğiniz acil ihtiyaç kredileri gene aynı hızla banka hesabınıza yatırılmakta ve nakit ihtiyacınız olduğunda mağduriyetinizi ortadan kaldırmaktadır. En çok başvurulan acil ihtiyaç kredileri şu şekildedir;

 

– Kredi kartı taksitli nakit avans; Günümüzde en çok kullanılan acil ihtiyaç kredileri arasında kredi kartından kullanılan taksitli nakit avanslar yer almaktadır. Kredi kartı hesabınızdan bakiyeniz doğrultusunda ihtiyacınız kadar nakit avans çekebilir, 5 ile 12 ay arasında olan ödeme seçenekleri ile kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Herhangi bir kredi onaylanma sürecini, evrak prosedürünü gerektirmeyen bu uygulama sayesinde ihtiyacınız olan ufak tutarları kart limitiniz oranında kullanma imkânınız bulunuyor. Ödemeleri ise her ay hesap kesimine eklenerek kredi kartı ödemesi içerisinde gerçekleştiriliyor.

 

– Telefon, internet, mobil uygulamalar ve sms ile kredi kullanma; Daha yüksek tutarlardaki nakit ihtiyaçlarınız için banka şubesine gitmenize gerek kalmadan kredi başvurusu yapabilir, başvurunuz onaylandıktan sonra krediniz anında banka hesabınıza yatar ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu başvurularda genellikle çalıştığınız banka sizden evrak talebinde bulunmamaktadır. Ancak çalıştığınız banka dışında başka bir bankadan kredi başvurusu yaparsanız şubeye gitmeniz ve istenilen evrakları tamamlamanız gerekmektedir. Bu kredilere genellikle 5 bin ile 20 bin arasındaki tutarları kapsamaktadır. Daha yüksek tutarlı kredi ihtiyaçlarında banka şubesine başvurmanız ve sizden istenilen evrakları ve şartları yerine getirmeniz gerekmektedir.

 

Günlük ve acil ihtiyaçlar için kullanılan acil ihtiyaç kredilerinin faiz oranları da ödeme süresine göre değişmektedir. Ancak genel olarak bakıldığında standart kredilere göre faiz oranları daha düşük tutarlı ve bütçenizi sarsmayacak oranlardadır.

Yorum Yap