Adalet Bakanlığı 4 Bin İnfaz Koruma Memuru Alımı Yapacak

1
185

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü, Devlet Personel Başkanlığı vasıtasıyla bir ilan yayınlayarak sözleşmeli infaz koruma memuru alımı yapılacağını duyurdu. İlana başvuru şartları nelerdir, kaç personel alınacak ayrıntılar şu şekilde;

Alınacak Personel:

İnfaz Koruma Memuru: 4.000 Başvuracak Adaylarda Aranan Genel Şartlar:

* T.C. vatandaşı olmak

* Kamu haklarından mahrum olmamak

* Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak

* 23 Aralık 2016 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak

* En az lise ve dengi okul mezunu olmak

* 1.70 cm’den kısa boylu olmamak.

Kimler Başvurabilir?

Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği hükümlerine göre, EK-2 listede yeri, sayısı, unvanı ve niteliği belirtilen ceza infaz kurumları sözleşmeli infaz ve koruma memuru pozisyonları için 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanununa tabi olarak en az iki yıl çalışmış, sözleşmesini 20/10/2016 tarihine kadar kendi isteği ile feshetmiş ve sınavın son başvuru günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olanlardan merkezi sınav şartı olmaksızın sözleşmeli olarak 4.000 infaz ve koruma memuru alımı yapılacaktır. Bu pozisyonlara başvuracak adaylarda merkezi sınav şartı uygulanmayacaktır.

Başvurular Nereden ve Nasıl Yapılacak?

Adalet Bakanlığı resmi sitesinden temin edilecek başvuru formu doldurulmak suretiyle, öğrenim belgesinin aslı ve onaylı örneği, uzman erbaş olarak çalıştıklarını gösterir belge ile birlikte Adalet Komisyonluğu başkanlığına yapılacak.

Başvuru Süreci:

Adalet Bakanlığı CTE infaz koruma memuru alım ilanı başvuruları 12 Aralık- 23 Aralık 2016 tarihleri arasında yapılacak.

Sınava Alınacak Adayların Yayınlanması:

Boy-kilo ölçümüne katılacak infaz ve koruma memuru adayları sözlü sınavdan önce 30 Aralık 2016 tarihinde komisyonlarda, varsa Cumhuriyet başsavcılığı internet sayfalarında yayınlanacak olup, ayrıca yazılı bildirim yapılmayacaktır. Boy-kilo ölçümüne katılma hakkını elde edemeyen başvuru sahiplerine herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır.

Sözlü Sınav Süreci:

Sözleşmeli infaz ve koruma memuru sözlü sınavı 16 Ocak 2017 ve devam eden günlerde yapılacaktır. Alınacak personel sayısına göre sözlü sınavın tarihleri sınavı yapacak ilgili komisyonca belirlenerek ilan edilecektir.

 

1 YORUM

CEVAP VER