Akbank Axess Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

0
360

Bireysel müşteriler içerisinde en fazla kullanılan kartın Akbank Axess kart olmasına rağmen bazı müşterilerin çeşitli nedenlerden dolayı kartı iptal etme istekleri ortaya çıkabiliyor. Akbank kredi kartı ile otomatik ödeme talimatı verebildiğiniz gibi aynı zamanda bu karttan nakde ihtiyaç olduğunuz anlarda sorunsuz bir şekilde aynı dakika içerisinde nakit avansta çekebiliyorsunuz. Ve çektiğiniz nakit avansınızı isterseniz taksitli bir şekilde ya da normal bir şekilde alabiliyorsunuz. Taksitli nakit avans çektiğiniz durumlarda bankadan ödünç olarak almış olduğunuz miktarı istediginiz şekilde azar azar ödeyebilirsiniz. Ancak taksitli değil de normal avans çektiğiniz takdirde kredi kartı ekstrenize eklenmektedir.

Axess Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

Tahmin edileceği üzere kredi kartınızı iptal etmek kredi kartına sahip olmaktan çok daha kolaydır. Kartınızın iptalini sağlamak için atacağınız ilk adım sahip olduğunuz kartınızın tüm borçlarını kapatmak olmalıdır. Sonrasında kartınızı iptal etmeniz çok kolay olacaktır bunun için size Akbank şubelerini ziyaret edebilir ya da şubeye gitmek gibi bir zahmette bulunmadan yalnızca telefon bankacılığını arayarak iptal işlemlerini bir telefonla halledebilirsiniz. Kartınızın iptalini gerçekleştirmek açısından telefon bankacılığını kullanmayı tercih ettiğiniz takdirde ilk olarak 444 25 25 ya da 0850 222 25 25 numaralarını arayarak sesli yanıt sisteminin ardından telefon bankacılığı ile görevli olan banka çalışanlarına rahatlıkla ulaşabilir ve görevlilerin yardımı ile bir telefon ile kartınızın iptalini gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

Sorunuza çare olan ikinci yöntem ise bahsedilen gibi size en yakın şubeye gitmenizdir. Size en yakın şubeye kartınızın iptali için başvurduğunuz takdirde şube aracılığı ile banka müdürlüğüne bir dilekçe yazmanız gerekecektir. Dilekçenin müdürlüğe iletilmesinin ardından çok kısa bir süre içerisinde banka müşterisi, merkez tarafından aranarak gerekli kartın iptali gerçekleştirilecektir.

 

 

Yorum Yap