Akşamları Evde Ek İş Yaparak Para Kazanın!

Bu yazımızda ek gelir kazanmak isteyenler için akşamları evde yapılacak ek işlerden biraz bahsedeceğiz. Özel sektörde asgari ücret ile çalışanların genelde maaşı geçimine yetmediğinden kıt kanaat geçindiğinden dolayı ek işlere yöneldiğini gözlemliyoruz.

13
2252

Bu yazımızda ek gelir kazanmak isteyenler için akşamları evde yapılacak ek işlerden biraz bahsedeceğiz. Özel sektörde asgari ücret ile çalışanların genelde maaşı geçimine yetmediğinden kıt kanaat geçindiğinden dolayı ek işlere yöneldiğini gözlemliyoruz.

Evde Akşamları Ek İş Yapabilir Miyim?

Evde akşamları yapılabilecek işler genellikle zorluğu bulunmayan işlerdir. Akşamları evde ek işlere örnek verelim; özellikle webmasterlerden (web sitesi işiyle uğraşanlardan) makale siparişi alıp uzman olduğunuz alanda yazılar hazırlayabilirsiniz, böylece basit şekilde makale yazarak para kazanabilirsiniz. Eğer el işlerinde, mesela örgüde tecrübeliyseniz örgü işleri alarak, kazak, dantel veya havlu kenarı gibi eşyalar yapabilirsiniz. Bazı ilgili firmalardan veya dükkanlardan etiket işi alabilir bunları akşamları evinize giderken siparişini alır ve sabah işe dönerken bunları teslim edersiniz. Hangi alanda bilgi ve beceriniz yüksek ise ve hobi olarakta yapıyorsanız o işe yönelmenizde yarar var. Evde ek işlerde en önemli hususlardan biriside hobi olarak yapılan yani severek yaptığınız şeylerden para kazanmaya başlamaktır. Zaten kısıtlı olan zamanınızı bu işlere harcayacağınız için para kazanırken aynı zamanda da eğlenmeniz sizin psikolojik olarak da iyi olmanızı sağlayacaktır.

Akşam evde yapılabilecek ek işlere örnek vermeye devam edecek olursak, evde kutu katlayarak para kazanabilirsiniz. Nikah şekeri yaparak para kazanabilirsiniz. Akşam çayınızı içerken, televizyonunuzu seyrederken rahatça halledebilirsiniz. Bahsettiğimiz üzere bu işler daha çok hobi gibi uğraşlar olduğu için aynı zamanda eğlendirerek para kazandırıyor.

Evde Akşamları Ek İş Nasıl Yapılır?

Alacağınız işe göre işin sektörüne göre bu sorunun cevabı değişiklik gösterir. Örneğin bir nikah şekeri işi aldınız, bu işi size veren firma büyük ihtimalle ürünün yapılacağı tüm malzemeleri verecektir. Siz bu malzemelerden güzel ürünler ortaya çıkaracaksınız.

Evde Akşamları Ek İş Veren Firmalar

Almak istediğiniz işin türüne göre firma bulmalısınız, hem çevreniz vasıtası ile hem de internet üzerinden bu tür firmaları kolaylıkla bulabilirsiniz. Akşamları ek iş veren firmaları internetten bulup kendinizi o işi yapmaya hevesli ve becerili olduğunuzu gösterirseniz zaten büyük ihtimalle iş vermeye niyetleri varsa ve sizde firmaya yakın bir bölgede oturuyorsanız size iş vereceklerdir. Somut bir ürün yaparak para kazanmak istiyorsanız iş alacağınız firmanın yakınınızda bulunması sizinde firmanın da avantajına olacaktır.

Akşamları ek iş yaparak para kazanmak istiyorsanız dilerseniz yorum kısmından yapabileceğiniz işleri ve iş tecrübelerinizi yazarak firmalara sesinizi parafikir vasıtasıyla da duyurabilirsiniz.

13 Yorum

  1. genelde nikah şekeri, sigara sarma, yada avon ürünleri satma tarzında yoğunluk var boş boş oturmaktan sa hem oturup hem bu işleri yaparak para kazanmak gelir getirmek daha mantıklı ancak şimdiki ev hanımları eskisi gibi değil taşını sıksa suyunu cıkarırlardı eskiler 🙂

  2. Bizim burada, bir şirket var. Yelek elbise gibi şeyler getiriyor. Üstüne süsleme dikiyorsun. Zor iş değil parasıda güzel. Biraz dikiş bilmeniz yeter. Ekekler bile yapabilir.

  3. İnternette blog siten tutulursa makale yazarak reklam yaparak kazanabilirsin. Ancak bunun dışında evde getirisi olan işler yapılabilir tabiki mesela nikah şekeri yapabilirsiniz. tanesi 0,50 kuruş olması lazım günlük belirli bir miktar yaparak gelir sağlayabilirsiniz.

Yorum Yap