Araç Kredileri

1
139

Araç sahibi olmak isteyen kişiler için hem firmalar, hem de bankalar oldukça fazla ve uygun fırsatlar sunmaktadırlar. Hayalinizdeki taşıta sahip olabilmek için artık yapmanız gereken tek şey gidip aracınızı beğenmek olduğu rahatlıkla söylenebilir. Araç kredisi kullanmak için alternatifler şu şekildedir;

– Firma üzerinden kredi kullanmak; Araç sahibi olmak isteyen kişiler için günümüzde tüm otomobil firmaları bünyelerinde kredi uzmanları bulundurmaktadırlar. Anlaşmalı oldukları banka veya bankalardan size referans olarak kolaylıkla araç kredisi kullanmanızı sağlamaktadırlar. İhtiyaçlarınıza ve hayalinizdeki özelliklere en uygun aracı seçtikten sonra size yardımcı olarak banka kredinizin onaylanma sürecinde size hem yol gösterip hem de kredinizin kolaylıkla onaylanması için çalışmaktadırlar. Bu sayede kolaylıkla ve zorlanmadan uygun ödeme koşulları ve faiz oranlarıyla araç kredisi kullanabilirsiniz.

– Direkt bankadan araç kredisi kullanmak; Firmalar üzerinden kredi kullanmak yerine kendinize en uygun faiz oranları ve ödeme seçeneklerini belirleyerek kendiniz de bankadan araç kredisi kullanabilir, dilediğiniz araca sahip olabilirsiniz. Kendiniz araç kredisi kullanmak istiyorsanız iyi bir kredi notuna sahip olmalı, banka hesaplarınızda ki nakit akışlarını tutarlı olmalı, eğer ticaret ile uğraşıyorsanız vergi borcunuzun bulunmaması gerekmektedir. Banka üzerinden direkt araç kredisi kullananlar daha uygun faiz oranları ve daha uzun ödeme seçeneklerine sahip olabilmektedirler.

Araç kredisi kullanmak isteyen kişilerin kredi kullanmadan önce dikkat etmesi gereken konulardan biri de bütçelerine en uygun aracı seçmeleridir. Bütçelerini ve mevcut finansal durumlarını aşan otomobil modellerini seçen kişilere ne yazık ki diledikleri tutarlarda kredi verilmemektedir.

İkinci el araç satın almak isteyen kişiler için de banka experleri devreye girmekte ve satın alacakları aracın gerekli kontrollerini eksiksiz yerine getirmektedirler. Bu sayede araç sahibi olmak isteyen kişiler ilerleyen dönemde karşılaşabilecekleri tüm olumsuzlukların önüne geçmiş olurlar.

1 YORUM

CEVAP VER