Atm Para Yatırma Limiti Nasıl Arttırılır?

ATM cihazlarında işleminizi hem kartsız hem kartlı olarak gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kartsız işlem seçeneğini kullanarak para yatırma işlemi uyguluyorsanız yasaların belirlediği tutardan daha fazla para yatırma işlemi gerçekleştiremezsiniz.

0
178

Gelişen teknolojiyle birlikte bankacılık sektöründe de ciddi gelişmeler elde edildi. Bunun en başında yer alan ATM cihazlarının aktif olarak kullanıma sunulmasıdır. Günümüzde hemen hemen bütün bankaların kendilerine ait ATM cihazları mevcut.

Bu cihazlar sayesinde para yatırma, para çekme, eft, havale gibi işlemlerimizi pratik bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz. Günün her saatinde kullanabileceğimiz ATM cihazları hayatımızda önemli bir yer edinmiş durumda. Bu cihazlar her elektronik cihazda olduğu gibi birtakım kısıtlamalar ile karşımıza çıkıyor. Bu kısıtlamalardan bir tanesi de cihaza para yatıracağımız da karşımıza çıkan fazla para uyarısı. Bu uyarı ATM cihazına alabileceğinden fazla miktarda para yatırdığınız da karşınıza çıkabilir.

Para Yatırma Limit Arttırma Aşamaları

ATM cihazlarında işleminizi hem kartsız hem kartlı olarak gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kartsız işlem seçeneğini kullanarak para yatırma işlemi uyguluyorsanız yasaların belirlediği tutardan daha fazla para yatırma işlemi gerçekleştiremezsiniz. Para yatırma işleminiz de ATM cihazından kartlı işlem seçeneği kullanıyorsanız bankanızın müşteri temsilcisi ile iletişime geçerek para yatırma limitinizin arttırılmasını talep edebilirsiniz.

Müşteri temsilcisi teklifinizi reddetmesi durumunda ilgili bankanızın şubesine giderek dilekçe verebilirsiniz. Bunun yanında ATM cihazına para yatırma limitinizi internet bankacılığı aracılığıyla da sağlayabilirsiniz. Bunun için internet bankacılığına giriş yapıp işlem yapmak istediğiniz kartı seçin. Filtreler sekmesinden kartınızın ATM limitini kolay bir şekilde belirleyebilirsiniz.

Para Yatırma Limitim Kaç Günde Değişir?

Bankanızla ATM cihazı para yatırma limitinizle ilgili iletişime geçtikten 1-2 saat içerisinde işleminiz sisteme düşer ve aktif edilir. Bu süreçten sonra istediğiniz tutarda para yatırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bankalar Neden Para Yatırma Limiti Koyar?

Bankalar müşterilerinin güvenliğini sağlayabilmek için banka şubesi haricinde başka bir yerde yüklü miktarda nakit alışveriş yapılmasına sıcak bakmıyor. Özellikle kartsız işlemlerde işlem yapan bireyin kimliğini doğrulanamadığı takdirde banka bazı sorunlarla karşı karşıya kalabiliyor. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için birçok banka kartsız işlemlerde birtakım kısıtlamalar ile karşımıza çıkıyor.

Yorum Yap