Bayanlar İçin Part Time Ek İş

0
430

Özellikle öğrenci ve ev hanımı olan bayanlar için ek gelir kazanmak isteyenler oldukça çok. Birçoğu bayan evde iş yaparak para kazanmaya çalışırken kimileri ise şansını dışarıda denemek istiyor. Genelde dışarıda şirketler çok daha fazla para verdikleri sebebiyle bayanlar part time işleri daha çok tercih ediyor. Bu işlerden bazıları garsonluk, kasiyerlik, satış danışmanlığı, tezgâhtarlık gibi değişik alanlarda işler olmaktadır.

Bu tarz part time işleri bulmak için internet ortamında iş ilanı sitelerinden faydalanabilirsiniz. Genellikle şirketler daha çabuk eleman bulabilmek için ilan sitelerine alım yapacakları personelle ilgili gerekli bilgileri yazarak iş ilanı veriyorlar. Bu sayede teknolojinin sağladığı kolaylıkla hem şirketler çabuk eleman buluyor hemde iş sahibi olmak isteyen kişiler daha çabuk iş bulabiliyor.

Genel olarak saatlik veyahut günlük ücretlerin verildiği part time işlerin yanı sıra kendi yeteneklerinize bağlı olarak yapabileceğiniz işlerde vardır. Örnek verecek olursak; dans eğitmenliği, matematik, İngilizce dersi verme gibi daha birçok farklı alanda part time iş yaparak para kazanmanız mümkündür. Uzmanlık alanınıza dayalı bir part time işte çalışmak istiyorsanız, uzmanlık alanınızla ilgili şirketlerin insan kaynaklarına CV’nizi mail veya fax yolu ile iletmenizde fayda vardır. Şirketler ihtiyaç duyduklarında sizinle iletişime geçebilirler.

Eğer ne iş yapacağınıza karar verdiyseniz, öncelikle iyi bir CV hazırlamalı ve başvurularınızı bu dosya ile yapmalısınız. Yetenek ve tecrübelerinizi çok iyi anlatmalısınız ki işveren taraf sizi dikkate alarak iş vermeyi tercih etsin. Bir çok bayan part time iş yaparak oldukça yüksek kazançlar elde ediyor. Özellikle bir meslekte uzmansanız sizde yüksek maaşlı part time işler bulabilir ve kendi geçiminizi sağlayabilirsiniz.

Yorum Yap