Bilgisayar Başında Para Kazanma Yöntemleri

35
3439

Bilgisayar başında zaman geçirmeyi seviyorsanız, internet üzerinden iş yaparak para kazanabilirsiniz. Bazılarını şöyle sıralayabiliriz.

İnternet Üzerinden Satış Yapmak

E- Ticaret olarak adlandırılan internetten satış yapma işini deneyebilirsiniz. Kendinize bir site açıp ya da bilinen bir e-ticaret sitesi üzerinde mağaza açıp ticaret yapabilirsiniz. Kendi el emeği ürünlerinizi ya da hazır ürünleri satabilirsiniz. Hatta ikinci el eşya, giysi bile pazarlayabilirsiniz. Biraz bilgi sahibi olmak yeterli olacaktır.

Sanal Asistanlık Yapın

Ev ortamınızda sanal sekreterlik, asistanlık yapmak mümkündür. Artık her iş online olarak gerçekleşiyor. İyi derecede bilgisayar kullanıyorsanız, ofis programları hakkında bilgiliyseniz,  raporlama, iletişim konularında becerikliyseniz, bu işi yaparak bilgisayar başında para kazanma imkânına kavuşabilirsiniz.

Sosyal Medyayı Kullanarak Para Kazanın

Pek çok insanın yaptığı gibi İnstagram aracılığıyla ürün satışı yapabilirsiniz. El emeği ürünlerinizi, ikinci el eşyalarınızı, yeni ürünleri hatta hizmetlerinizi satabilirsiniz. Facebook üzerinden sayfa oluşturup, hizmet ve ürün satışı yapmak da mümkün. Hem reklamınızı yapıp hem paranızı kazanabilirsiniz.

Yazarlık ve Editörlük Yaparak Para Kazanmak

Yazı yazma beceriniz varsa, biraz bilgilenerek web siteleri için yazı hazırlayabilirsiniz. İçerik hazırlama, makale ve metin yazma hizmetleri vererek bilgisayar başında para kazanabilirsiniz. Siteler her gün internetteki iş ilanlarında bu konuyla ilgili ilanlar veriyorlar. Ayrıca kendinize ait blog veya site açarak orada yazarlık yapabilir, faklı iş imkânları yaratabilirsiniz. Reklam alarak para kazanabilirsiniz.

Web Site Yöneticiliği Yaparak Para Kazanın

Sayısız web sitesi var, bunlar daha da artacaklar. Bu sitelere yöneticilik yapmak için girişimde bulunabilirsiniz. Evinizde bilgisayar başında yöneticilik yaparak para kazanmanız mümkün. Biraz teknik bilgi sahibi olmak, girişken olmak, iş bitirici olmak bu iş için yeterlidir.

35 Yorum

 1. Bu başlık altında yer alan bütün hizmetleri sağlayarak evde para kazanabiliyorum. Gerçekten olur mu, olmaz mı konusunda tereddüt yaşamadan sizde evden para kazabilirsiniz. Doğru konuşmak gerekirse de evde çalışmakta bir yere kadar eğlenceli seneler geçtikçe insan sıkılıyor.

 2. Webmaster olmak zor iş ama işinizi zevkli ve iyi yaparsanız önünüze geçen, engel olan olamaz. Büyük miktarlarda para kazanabilirsiniz.

 3. ben Hobi olarak yapıyorum web işini hiç bir zaman parasal olarak bakmadım he olsa iyi olmaz mı olur tabiki ancak zorlada birşey olmaz 🙂 yazarlık editörlük işine gelirsek genelde en çok iş yapabileceğin sektor haber sektörüdür. onun içinde koşturmak gerekir haber yaratmak gerekir zamanınız var ise haber yapmayı seviyorsanız tercih edilebilir.

 4. Şahsen, internetten para kazanmanın zor olduğunu düşünüyorum. Onun yerine part time veya cumartesi-pazar çalışacak iş bulmak daha kazançlı olacaktır 😀

 5. Vakit buluyorsanız üstteki yorumda bir arkadaşında dediği gibi en garanti yöntem makale yazmaktır. Zaman ayırın ve emeklerinizin karşılıksız kalmadığını kesinlikle göreceksiniz. Teşekkürler.

 6. içerik üretmek ve para kazanmak zahmetli ama piyasada en çok getirisi olan sektör bir de satış ortaklığı konnusunda ilerleme yapabilsek süper olacak ama…

 7. Güzel yöntemler var ama bunlardan ciddi bir gelir elde etmek için çok sabırlı olmak gerekir. Bunu düşünerek başlanılırsa daha güzel olur aslında. Çünkü bir gün yapıp bir gün işi yapmayınca iş verende mutlu olmaz iş alanda.

 8. Bende makale yazarak para kazanan biri olarak yararlı bir yazı olmuş tabi 2 cümleyi bir araya getiremenler makale yazar olmuş makale alırken bunlara dikkat etmek lazım

 9. Bizim en çok aradığımız şey oturduğumuz yerden para nasıl kazanılır 😀 Güzel bi yazı teşekkürler hocam ellerinize sağlık 🙂

 10. Bilgisayardan para kazanma yöntemleri ile alakalı fayda sağlayabilecek bir anlatım biçimi ile makale yazmışsınız. Özellikle sosyal medya birimlerini kullanarak para kazanma yöntemlerinin çok etkili olduğunu söyleyebilirim. Sizde bu anlatılan yöntemlere başvurarak internet ortamında çok kolay bir şekilde para kazanabilirsiniz.

 11. Yararlı bir makale teşekkürler. İleri ki zamanlarda artık sadece bu işler ile büyük paralar kazanan olacak diye tahmin etmekteyim.

 12. bu tür yöntemler sayesinde internet üzerinden, oturduğumuz yerden para kazanmamız çok daha kolay olabilliyor. umuyorumki gelecek günlerde daha iyi platformlar türeyecek ve bilgisayar önünde oturarak istedğimiz gibi rahatça para kazanabileceğiz, isteklerimizi daha rahat karşılayacak platformalar bekliyorum 🙂 şuanlık bunalrda yeterli bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim 🙂 iyi bloglar..

 13. Bilgisayar başında en sağlam para kazanma yöntemi ticarettir. Ya satış ortaklığı yapacaksınız ya da kendi ürününüzü veya tecrübenizi satacaksınız. Gerisi çerez parası…

Yorum Yap