Bitcoin Cash (BCH) Nasıl Alınır? Bitcoin Cash Kaç Dolar?

0
285

Öncelikle kripto para piyasasını yeni araştıran ve yeni girmeyi düşünenler için ve Bitcoin Cash‘ın ne olduğunu merak edenler için ön bilgilendirme yapalım.

Bitcoin Cash Nedir?

Bitcoin Cash, internet amacıyla yaratılmış, kullanıcılar arası bir elektronik nakittir. Merkez bankası olmaksızın prosedür görür ve rastgele bir üçüncü tarafın çalışmasını ya da varlığını gerektirmez.

Bitcoin Cash, Bitcoin projesinin eşler arası dijital nakit sistemi olarak devamıdır. Bitcoin blockchain defterinin bir dalı olarak, daha çok büyüme ve ölçeklenme imkanlarına sahip bir sisteme sahiptir.

Bitcoin Cash’in yaratıldığı 1 Ağustos 2017 tarihinde Bitcoin’e sahip olan kullanıcılar aynı miktarda Bitcoin Cash’e de sahip oldular. Eğer Bitcoin’ler üçüncü bir kurum doğrulusunda tutuluyorsa Bitcoin Cash’lerin o kurumdan istenilmesi gerekebilir.

1 Ağustos tarihinden ileri tüm prosedürler ise ayrıdır, yani Bitcoin ve Bitcoin Cash tamamiyle ayrı iki para birimi durumuna dönüşmüştür.

Bitcoin Cash Kaç Dolar? Ne Kadar Kazandırdı

Bitcoin cash şuanda yani 20 Aralık 2017 tarihi itibariyle 3.546,19 Dolar olarak işlem görüyor. Diğer bir çok kripto para birimi gibi Bitcoin Cash‘te yatırımcılarına kat ve kat fazla para kazandırdı.

Bitcoin Cash fiyatı ilk çıktığında Coinmarketcap verilerine göre 200 Dolar civarında başladı ve daha ilk günden 400 Dolar civarına ulaşmıştı. 4 aylık bu süreçte hesapladığımızda Bitcoin Cash toplamda %1700 yani 17 kat bir yükseliş başarısı yakaladı. 

Ufak bir hesaplama yapacak olursak Bitcoin Cash ilk çıktığında 5 adet BCH alan bir kişi;

5 x 200 Dolar = 1.000 Dolar

5 x 3.500 Dolar = 17.500 Dolar sahibi olacaktı.

Bitcoin Cash ne olduğundan ve ilk tarihinden bugüne kadar ne kadar kazandırdığından bahsettikten sonra asıl konumuza gelelim.

Bitcoin Cash (BCH) Nasıl Alınır?

Öncelikle herkesin derdi olan sağlam borsa bulmak ve o borsa üzerinden işlemler yapmak. Açıkçası benim araştırmalarıma göre Binance borsasını oldukça başarılı buldum ve ben de bu siteyi kullanmaya başladım ve kullanmaya devam ediyorum. Diğer bir çok dijital para borsası gibi kimliğinizin görüntüsünü vs istemeden günlük 2 Bitcoin’e kadar işemlere izin veriyor. Bu yüzden oldukça kullanışlı diyebilirim. Bu sebeple ben de size Binance borsasından Bitcoin Cash Nasıl Alınır onu anlatacağım.

Öncelikle Paribu’dan hesap açıp Bitcoin almanız gerekiyor. Eğer bu işte yeniyseniz Paribu’dan Bitcoin Nasıl alınır? adlı yazımıza göz atınız. Paribu’dan bitcoin almayı öğrendikten sonra işlemleri aynısı gibi yapıp dilediğiniz kadar para aktarıp bitcoin alın.

Daha sonrasında bu aldığınız bitcoinleri Binanceye aktarıp Bitcoin Cash alacaksınız.

Binance’ye Üye olmak için tıklayın

Siteye yukarıdaki linkten üye olduktan sonra sağ üst köşede bulunan profiliniz bölümünden  “Estimated Value” kısmına tıklayarak Deposits & Withdrawals kısmını açalım. Yani bu bölümü para yatırma ve para çekme işlemleri için kullanacağız.

Sonrasında karşınıza çıkan ekranda BTC (Bitcoin)’i bulun ve karşısındaki Deposit kısmına tıklayın, karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran açılacaktır.

Burada yazan 

Transferiniz gerçekleştikten sonra Deposits & Withdrawals bölümünde BTC karşılığında mevcut bakiyenizi göreceksiniz.

Bitcoin Cash almak için Exchange bölümünden BCC/BTC seçeneğini seçin. (Ekran görüntüsü yukarıdadır.) Ve ardından Buy BCC kısmından almak istediğiniz miktarı yazıp Buy BCC ye tıklayın. Bazı sitede BCC bazı sitede ise BCH olarak geçiyor. Yanlış işlem yapmamak için fiyatından anlayabilirsiniz.İşleminiz gerçekleştiyse My 24h Order History kısmında işlemi görebilirsiniz. Eğer aniden fiyat yükselmişse ve alış işleminiz gerçekleşmediyse Open Orders kısmında açık emirlerinizi görebilirsiniz.

Eğer üye olmadıysanız;

Binance’ye Üye olmak için tıklayın

İşlemler bu şekildedir. Eğer takıldığınız veya sormak istediğiniz herhangi bir şey olursa yorum kısmından sorabilirsiniz.

 

Yorum Yap