Bitcoin Fiyat Tahmini 2018: İki Katına Çıkabilir

0
478

Bitcoin Ocak 2018’de Neden Çöktü? 

 

Bitcoin’in 2017 yılındaki olağanüstü yükselişi, sadece alternatif bir para birimi değil alternatif bir yatırım varlık sınıfı olarak devletlerin hükumetlerini tedirgin etti. Ocak 2018 yılının büyük kripto para çöküşünü tetiklediği iddia edilen Güney Kore örneğini ele alalım.

Güney Kore, dünyadaki kripto para birimleri için en büyük pazarlardan biridir. Gençten yaşlıya, esnaftan iş adamına ve öğrencisine kadar reşit olan olmayan herkes bitcoin ve kripto para piyasasında şansını deniyor.

Hükümet, bu sanal para pazarında milyarlarca dolar dolaşmaya başladığında, Bitcoin’in artan nüfuzuna bir son vermek için aciliyet hissetti. Kore hükumeti, Bitcoin‘in genişleyen kalesinin başarısız olması durumunda sistematik bir erime riskinden kaynaklandığından korkuyordu.

Bitcoin çöktüğü takdirde, Kore nüfusunun önemli bir bölümünde milyarlarca ölü tasarruf sağladı. Ve Bitcoin merkezi olmadığı için, hükumetin kontrol edebileceği çok az şey var.

Onların en iyi bahsini tamamen yasaklamaktı. Temel olarak, tomurcuk halindeyken kötülüğü atmaya karar verdiler.

Güney Koreliler panikledi ve paralarını kaybetmekten korkarak şifrelerini kaybetti. Fiyat düşüşü, dünya sahnesine kayıt olmak için yeterince önemliydi. Yasaktan tamamen etkilenmemiş olan diğer ülkelerdeki yatırımcılar, Kore melodisine dans etmeye başlamıştı.

Halkın tepkisi Kore hükümetini yasaklama planlarını geride bırakmaya zorladı, ancak ölüm korkusu, çirkin bir kazanın nasıl göründüğüne kısaca bir göz atmak için yeterliydi.

Bu fiyaskoda öğrenilecek ders, Ademi merkeziyetin Bitcoin için hem bir nimet hem de bir lanet olabileceğidir.

Gittikçe daha fazla sayıda hükümet, Bitcoin’in gelişmekte olan “büyük başarısız” şahsiyetinden korkmaya başladıkça, ondan koparmamalarını bekliyoruz. Bu, Bitcoin’in kısa vadede oynaklığına katkıda bulunabilir.

Ancak uzun vadede, yatırımcıların endişe etmeleri gereken tek şey, Bitcoin’in gerçekten ne kadar büyük olduğunu gösteriyor. Burası büyük para kazanılması gereken yerdir.

Bitcoin’e Şimdi Yatırım Yapılır Mı?

Geçtiğimiz Mayıs ayında Bitcoin’in yaklaşık 2.400 dolara işlemiş olduğu aynı soruyu da yanıtladım. Bitcoin fiyat tahmini üzerine yedi yıllık yazımda Bitcoin’e 5.000 $ ‘lık bir fiyat hedefi koydum . Görünüşe göre, çok muhafazakâr biriydim. Bu sefer, vahşi bir fiyat hedefi belirliyorum ancak daha fazla inançla.

Bununla birlikte, Bitcoin’i desteklemek için benim mantığım değişmedi. Halen arzın sabit kalmasıyla, bu dijital para birimine olan talebin artması sonunda ayları doğrudan alacak ve BTC fiyat tahmininin yükselişden başka bir şey olmadığı görüşünde.

Artan nüfuzunu ölçmek için, en büyük küresel finansal otoritelerden birisi olan Uluslararası Para Fonu (IMF), bu haftaki kriptokurritlerle ilgili uluslararası düzenlemelerin hazırlanması için dünyadaki hükümet düzenleyici organlarına masaya gelmesini istediğini not edin . (Kaynak: ” IMF Kriptokurritler Üzerine Küresel Görüşmeler Çağrısı “, Bloomberg , 18 Ocak 2018)

Basitçe söylemek gerekirse, dünya güçleri Bitcoin için düzgün bir oyun alanı oluşturmak için başlarını bir araya getirecektir.

Bitcoin, tüm zamanların en yüksek fiyatının yaklaşık yarısında işlem yapmaya başladığına göre, yatırımcılara, yalnızca mavi ayda bir kez erişilebilecek milyon dolarlık potansiyel bir fırsat sunulmuş olabilir.

İşte Bitcoin’de yükselişe geçmenin birkaç nedeni var.

Öncelikle, 2017, Bitcoin için çığır açan bir yıl oldu. Bunun nedeni, Bitcoin’in yılda% 1,400’lük bir kazançla çıkması değil, aynı zamanda Bitcoin’in yatırım dünyasında biraz meşruiyet kazanmasıdır.

Örneğin, ABD merkezli opsiyon ticaret piyasaları, Chicago Ticaret Borsası (CME) ve Chicago Board Options Exchange (CBOE), ticaret için kendi türünde olan Bitcoin vadeli işlemlerini sunacak ilk türev işlem borsası oldu.

Ardından, bazı bankalar ayrıca Bitcoin ticareti ve Bitcoin varlık yönetimi hizmetleri sunmaya başladı. İsviçre bankaları Falcon Private Bank ve Vontobel Holding AG’ye  (SWX: VONN) örnek verin. (Kaynak: ” Swiss Banks Say Bitcoin’in En İyi Günleri Hâlâ Önemli “, Bloomberg , 8 Aralık 2017.)

Ayrıca, yıl sonuna kadar dünya genelinde 2.000’den fazla Bitcoin ATM’si çalışıyordu. Tam beş yıl önce bu numara bir numara oldu. Şimdi, bu sayının bundan sonraki beş yıl daha nerede olacağını hayal etmeye çalış. Bu arada, Bitcoin bankamatik kartları da her yerde var olmuştur.

Aynı zamanda, giderek daha fazla sayıda perakendeci, Bitcoin’i alternatif bir ödeme şekli olarak kabul etmeye devam ediyor. Geçen hafta, KFC Kanada , Bitcoin’i kabul etmeye başlayan ilk büyük gıda perakendecisi oldu. Aynı şekilde, ABD’deki bazı Metro franchise’leri bir süre Bitcoin’i kabul ediyor.

BTC’yi ödemeyi kabul eden diğer büyük perakendeciler arasında, Microsoft Corporation’ın(NASDAQ: MSFT) çevrimiçi mağazası, ev e- ticareti yapan Overstock.com Inc (NASDAQ: OSTK), seyahat rezervasyon web sitesi Expedia Inc (NASDAQ: EXPE) ve elektronik satıcısı bulunuyor Newegg.com . Dünyada Bitcoin’i kabul eden sayısız büyük ve küçük şirket, yerel mağaza ve işletme var.

Bitcoin lehine çalışan bu rüzgar türbinlerinin hepsiyle birlikte, endüstri analistleri Bitcoin’e ağır fiyat etiketleri koymaya başladı.

Geçen hafta Wall Street’te daha önce çalışmış olan hisse stratejisti Tom Lee, Bitcoin’in 2018’de 25.000 $ ‘a ulaşabileceğini öngördü. (Kaynak: “Bitcoin’in Wall Street’teki en erken ve en güçlü beton tahmincisi Tom Lee, kaza “, CNBC , 18 Ocak 2018.)

Thomas Lee, pazar araştırması yürüten bir araştırma şirketi olan Fundstrat’ı çalıştırıyor ve ünlü bir Bitcoin boğası. Fiyatlar her geri çekildiğinde Bitcoin’e para yatırdığı biliniyor.

Lee, Güney Koreli hükümetin yasağı tehditleriyle ortaya çıkardığı süregelen piyasadaki korkuların, fiyatları 9.000 dolara zorlaması için zorlayabileceğine inanıyor ve o zaman girip biraz daha BTC alacaktı. Ona göre, bu “2018’deki en büyük satın alma fırsatı” olabilir ve daha fazla fikir alamam.  

2018 Bitcoin Fiyat Tahmini

Bitcoin’e kısa vadede yatırım yapmayı düşünüyorsanız, Bitcoin‘in sadece cesareti kastedilen son derece uçucu bir bahis olduğunu bilmelisiniz. Bence, Bitcoin’e ortalama bir yatırımcı için yatırım yapmak için en iyi yol uzun süre tutmaktır.

Benim Bitcoin fiyat tahmini 2018, tutucu bir şekilde Tom Lee’nin boğmakta olan Bitcoin tahmini ile uyumludur. Bence Bitcoin buradan bir kez daha iki katına çıkabilir. 2018 için 20.000 BTC’lik bir fiyat hedefi belirliyorum.

Kaynak; Profitconfidential

Önemli Not: Burada yazılanlar tamamen yukarıdaki kaynağı verilen siteden alıntı yapılmış olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yazar kendi şahsi öngörülerini kaleme almıştır. Yatırım yaparken kripto para piyasasının aşırı riskli olduğunu göz önünde bulundurarak yatırım kararı almanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap