Bitcoin Fiyatı 1 Milyon Doları Bulabilir!

0
348

Sosyal Sermayenin kurucusu ve Golden State Warriors’ın sahibi olan Chamath Palihapitiya, Salı günü CNBC’ye verdiği bir röportajda Bitcoin‘in değeri ve potansiyel büyüme konusundaki görüşünü dile getirdi .

2012’de Bitcoin‘e ilk yatırım yapan işletme lideri, bitcoine olan ilginin artmaya devam etmesiyle Bitcoin’in önümüzdeki 20 yıl içinde kitlesel bir fiyat artıracağını görüyor.

Analizi , Bitcoin’in fiyatının 1 milyon dolara ulaşma potansiyelini gördüğü diğer yorumcuları ve yatırımcıları yansıtıyor . Palihapitiya, Bitcoin’in altın ile karşılaştırılabilir bir değer deposu olarak değerlendirilmesine dayandığı şeklindeki tahmini açıklıyor. Açıklama şöyle;

“Bu şey altın değeriyle karşılaştırılabilecek bir potansiyele sahip…Bu, otokratik rejimler ve bankacılık altyapısına karşı değerli bir para birimi, dünyanın düzgün çalışması gerektiği konusunda çok olumsuz olduğunu biliyoruz … Bence bu şey Önümüzdeki 3-4 yılda 100.000 dolara, önümüzdeki 20 yıl içinde ise 1 milyon dolar olacak. “

Bankalara karşı bir hedge olarak bitcoin

Palihapitiya’ya göre temel argüman, Bitcoin’in mevcut bankacılık altyapısının yol açtığı büyük sorunlara karşı bir önlem sunduğudur .

Bankacılık yapısı başarısız olursa , Bitcoin mevcut platformdan dünyanın yeni ve kabul görülen en büyük para birimi olabilir. Eğer Bitcoin 1 Milyon Dolar olursa şuan 1 Bitcoin sahibi olan kişi Milyoner olmuş olacak.

Yorum Yap