Bitcoin Gold (BTG) Nasıl Alınır? Bitcoin Gold Fiyat Tahmini

0
312

Bitcoin bildiğiniz gibi Temmuz ayında bölünerek Bitcoin Cash (BCH) adında yeni bir kripto para ortaya çıkartmıştı. Daha sonrasında Ekim ayı sonunda ise Bitcoin Gold (BTG) adında yeni bir türevi daha ortaya çıktı.

 

Ortalama 500 dolar civarında işlem görmeye başlayan Bitcoin Gold aradan 2 ay geçmesinin ardından 275 dolardan işlem görüyor. Piyasada 17 milyon adet bulunan BTG’nin toplam piyasa değeri 4.616.411.000 Dolar.

 

 

 

Bitcoin Gold şuanda Bitcoin Cash’ın oldukça gerisinde kalmasından dolayı bir fiyat avantajı sağlıyor. Bu yüzden bir çok yatırımcının ilgisini çekiyor fakat bu elbette ki yeterli değil. Daha büyük yatırımcıların, piyasada balina diye adlandırılan asıl para babalarının Bitcoin Gold‘a girmesi gerekiyor. Eğer bu gerçekleşirse ani yükselişler görülebilir.

Bitcoin Gold (BTG) Nasıl Alınır ve Nereden Alınır?

Şuanda Türkiye’den TL ile Bitcoin Gold alabilecek bir yer bulunmuyor. Mecburen bir yabancı siteden almak gerekiyor. Bunun için Paribu veya başka bir yerli Bitcoin borsasından Bitcoin alıp yabancı bir borsaya aktarıp Bitcoin Gold alabilirsiniz. Biz yabancı borsa olarak Binance‘yi kullanmaktayız ve hem hız hem alt coin çeşitliliği hem de uygun komisyon oranları için rahatlıkla tavsiye ediyoruz. Binance’de al-sat nasıl yapılır öğrenmek için  yazımıza göz atabilirsiniz. ” En İyi Bitcoin ve Alt Coin Borsası Binance (Detaylı Anlatım)

Bitcoin Gold (BTG) Fiyat Tahmini

Bitcoin Gold‘un ilk çıktığı anki fiyatının 500 dolar seviyesinde olması ve 2 ay geçmesine rağmen şu an 275 dolardan işlem görmesi biraz cezbedici olsa da kripto para piyasasında unutulmaması gereken bir önemli husus vardır; Spekülasyon! En sağlam projesi olan kripto paralar bile bir kaç gün içinde on katına kadar yükselip düşebilecek potansiyeldedir. Bu da aşırı risk demektir. Bitcoin Gold bir zaman sonra ilk çıktığı fiyatlara yani 500 dolara gelebileceğini öngörüyoruz fakat bu kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kripto paralar ani dalgalanmalar yaşar ve bu da büyük kar getirebileceği gibi büyük zarar da ettirebilir. Piyasaya yeni girecek olan arkadaşlarımıza bu uyarıyı da yaptıktan sonra hepinize bol kazançlar dileriz.

Yorum Yap