Bitcoin Küresel Para Birimi Olması İçin Fiyatının 213.000 Dolar Olması Gerekiyor

0
116

Bloomberg’in son raporuna göre , İsviçre Birlik Bankası, Bitcoin’in ABD Dolarının yerine küresel bir para birimi olarak kabul edilmesinin, fiyatının en az 213.000 doları geçmesi gerektiğini söylüyor.

Bankacılık devi, Bitcoin’in hala geçerli bir varlık olarak görülmesi için uzun bir yolculuğa sahip olduğunu söylüyor. UBS, çok yönlülüğünü önleyen önemli nedenlerden birinin, Bitcoin ağının işleme yeteneklerinin sınırlandırılması olduğunu ve bunun ana akım benimsenmesi için var olan üzerinde dramatik bir iyileşme gerektireceğini söylüyor.

Raporunda UBS şunları söylüyor: “Bulgularımız, mevcut haliyle, Bitcoin’in, küresel işlemlerde veya ana akım varlık sınıfında geçerli bir ödeme aracı haline gelmek için çok istikrarsız ve sınırlı olduğunu ve fiyat istikrarından yoksun olmasından dolayı, bitcoin’in düştüğünü gösteriyor. para sayılmaktan memnun olması gereken kriterler. ”

Bitcoin’in aşırı oynaklığı, alternatif bir varlık sınıfı olarak ortaya çıkma yolunu engelleyen bir başka nedendir. Bloomberg de başka raporu ticaret ödemelerde BTC kullanımı o $ 411,000,000 zirvede idi geçen yıl Eylül kıyasla önemli ölçüde azaldığı pazar araştırma şirketi Chainalysis dan. Bu, Bitcoin için farkındalığın geçen yıl artış göstermesine rağmen, ana akım finans piyasasında kabul edilebilirliğin sürekli olarak azaldığını gösteriyor.

Dijital varlığın fiyat volatilitesine ilişkin yorumlar yaparken, Chainalysis Kim Grauer’deki üst düzey ekonomist, “ Fiyat geçen yıl çok hızlı bir şekilde yükseldiğinde, bir günde harcadıysanız 1000 $ kaybedebilirsiniz.” Dedi .

Uluslararası Bilgisayar Bilimleri Enstitüsü’nde kıdemli araştırmacı Nicholas Weaver yüksek işlem ücretleri de Bitcoin olabilmesi için ana nedenlerinden biri olduğunu söylüyor “ ödeme alternatif olarak aslında kullanılamaz”. Ayrıca, Bitcoin’in işlem ücretlerinin hala kredi kartı işlemi üzerinde yüksek olduğunu ve işleme yeteneklerinin Visa veya MasterCard’ınkiyle uyuşmadığını söylüyor. Bir başka önemli nokta da, dolandırıcılık durumunda, işlemlerin Bitcoin ağında tersine çevrilemeyeceğini belirtmektedir.

Bununla birlikte, son birkaç ayda, Bitcoin kurumsal alandan giderek daha fazla ilgi görüyor ve kripto firmaları da çeşitli Bitcoin ile ilgili yatırım ürünleri geliştirmeye doğru koşuyor.

Bitcoin topluluğu şu an için umutlarını Bitcoin ETF’in gelişine itti ve SEC’den gelen pozitif bir baş belası Bitcoin fiyatında hızlı bir şekilde kuzeye doğru bir salınım sağlayabildi. Twitter kurucusu Jack Dorsey gibi sanayi ağır ağırlıkları, Bitcoin ve dijital para birimlerinin geleceği konusunda oldukça yükseliş gösteriyor. Mart ayının başlarında, Dorsey, Bitcoin’in Dünyanın Tek Para Birimi olarak ortaya çıkabileceğini söyledi .

Yorum Yap