Bitcoin’de Hedef 4000 Mi?

1
135

Bitcoin fiyatı uzun zamandır 5-6-7K seviyelerinde dolaşırken geçtiğimiz ay yükselişe geçerek çok kısa sürede 8 bin dolar bandını aşmıştı ve orada bir müddet tutunmuştu. Bu yükseliş bir çok yatırımcıyı artık düşüş trendi bitti diye düşünmeye sevk etti. Fakat genel olarak tabloya bakıldığında durum biraz daha farklı gözükmekte.

8000 bandını aşıp biraz tutunduktan sonra tekrar düşüşe geçen bitcoin bir çok insanı şaşırtmış olsa da teknik analizcileri, işini doğru yapan ve tahminleri genelde tutan analizcileri pek şaşırttığı söylenemez.

Bugün 8 Ağustos 2018 sabahı bitcoin fiyatı 6500 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bazı teknik analizciler bitcoin fiyat düzeltmesinin henüz bitmediğini ve 4 Bin dolar seviyelerine kadar ineceğini söylüyor. Bitcoin fiyatının tekrar 20 bin dolar ve üzerine çıkabilmesi için 4 bin dolar seviyelerine hatta 3700 dolar seviyesine inmesinin gerekli olduğu söyleniyor. Bunun dışındaki yükselişler genellikle kısa vadeli al sat yapanlar için işe yarayabilir ama sağlıklı bir yükseliş trendine girmek için uzun vadeli düşenler için bitcoinin en azından 5 bin dolar altına geldiğinde alım yapması daha mantıklıdır. Eğer 5 bin doların altına inmeden 8500 doları aşar ve en az 1 ay bu fiyatın üzerinde kalırsa o zaman düşüş trendi bitti- belki diyebiliriz.

Pozisyon açarken mutlaka stop koymayı unutmayın. Eğer yüksek rakamlarla işlem yapıyorsanız mutlaka stop-loss özelliği olan bir borsada işlem yapın. Stop sizi zarardan korur. Zararkes ise daha fazla zarar etmekten korur. Bu yüzden stop ve zararkes terimlerini iyi araştırıp işlemlerinizde azami ölçüde uygulamanız sizin yararınıza olacaktır.

 

1 yorum

Yorum Yap