Burun Estetiği ve Ameliyatında En Çok Tercih Edilen Doktor Eyüp Bozkurt

Yaşanan ciddi sağlık problemleri veya burunun dış yapısını beğenmedikleri için insanların yeniden şekillendirme işlemi yaptırdığı burun ameliyatı son yıllarda estetik cerrahi de en çok yapılan operasyonlardandır.

0
891

Yaşanan ciddi sağlık problemleri veya burunun dış yapısını beğenmedikleri için insanların yeniden şekillendirme işlemi yaptırdığı burun ameliyatı son yıllarda estetik cerrahi de en çok yapılan operasyonlardandır. Tıpta rinoplasti olarak adlandırılan burun şeklinin değişimi operasyonu daha çok dış görünüşüne önem veren bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Burun estetiği operasyonu yaptırmadan önce doktorla konuşarak kişinin kendi isteklerini doğru bir şekilde ifade etmesi gerekmektedir. Yüzün ifadesini bile etkileyen burun değişimi kişinin yüz tipine, yüzündeki göz, çene, yanak, çene gibi diğer elemanlar ile uygun-uyumlu olmalıdır.

Burun estetiği son yıllarda en revaçta olan estetik ameliyatlarından biridir. Daha önceleri bu kadar yaygın değildi. Son zamanlarda bu kadar yaygın olmasının çeşitli sebepleri olabilir. Teknolojinin eskiye nazaran ciddi anlamda ilerlemesi, özellik ile sağlık sektörünü de epey etkilemiştir. Kimler Antalya Burun Estetiği olmalıdır? Gece uyurken nefes almakta güçlük çekenler, karşı tarafı rahatsız edecek kadar horlayanlar, burun kemiği eğri olanlar bu operasyonu geçirebilirler. Estetik olmaya karar verdiğinizde yapmanız gereken en önemli noktalardan biri de hekim seçimidir. Başarılı bir hekim ile yola çıkarsanız, sizler de hasta olarak kendinizi iyi hissedeceksinizdir. Hatta mümkün ise doktorunuzun sizden önceki başarı hikâyelerini dinlemek de yararınıza olacaktır. Bir önceki hastalar ile görüşme de sağlayabilirsiniz.

Güvenilir Uzmanın Burun Estetiğinde Önemi

Burun ameliyatı her ne kadar basit bir operasyon olarak görülse de teşkil ettiği riskler vardır. Operasyondan sonra revizyon ameliyat ihtiyacı olabilmektedir. Bu riskleri azaltmak için yapılması gereken ilk adım işinde profesyonel olan bir uzman tarafından burun estetiği operasyonunu yaptırmaktır. İşinde profesyonel ve sizi hayallerinize kavuşturacak bir burun için  Op. Dr. Eyüp BOZKURT resmi web adresinden Op. Dr. Eyüp Bozkurt’u inceleyebilir, yaptığı operasyonların çeşitlerini ve hangi teknikleri kullandığını bulabilir, işlem görmüş burunların fotoğraflarını görebilir ve makalelerini okuyabilirsiniz.

Antalya Burun Estetiği ortalama bir aksilik olmaz ise 3-4 saat sürmektedir. Burunda farklı sorunlar var ise farklı işlemler uygulanacağı anlamına gelerek ameliyatın süresi farklılık göstererek uzamaktadır. Burun estetiği küçük çocuklarda gelişimle burun yapısı zaten değişeceği için yapılmamaktadır. Çok mecbur kalınan hallerde ise kızlarda 16 yaşına, erkeklerde ise 18 yaşına kadar düşebilmektedir. Rinoplasti ameliyatı ile burun büyütme, burun küçültme, sarkmış burnun kaldırılması, burun deliklerini küçültmek, burun daraltmak ve burun kemerinin düzeltilmesi gibi burnun yapısına göre değişik işlemler yapılmaktadır. Her işlemden sonra operasyondan sonra takip eden 48 saat süreçte burun şişliği olmaktadır. Burnun içinden atel alınmadan şişlik inmemektedir. Atel alındıktan ve tampon çıkarıldıktan sonra şişlik zamanla inmektedir. Süreç olarak zaman ve sabır gerektiren bir operasyon olduğu için hastanın panik yapmaması gerekmektedir. Ameliyattan sonra bir süre yaklaşık 1 yıl kadar süre buruna dikkat edilmeli herhangi bir çarpma olmamasına özen gösterilmelidir. Güneşten korunmalı, darbelerden burun korunmalı, boğazlı kazak bile giyinmemelidir.

Estetik Çeşitleri Ve Özellikleri Nelerdir?

Burun estetiği türleri cerrahi ve cerrahi olmayan şeklinde ikiye ayrılmaktadır. Cerrahi rinoplasti, tapılan bütün kesilerin burnun boşluğu kısmında yapıldığı kapalı rinoplasti uygulaması ve burnun dış tarafından kesi alınması ile açık rinoplasti olarak adlandırılan çeşitleri vardır. Cerrahi olmayan rinoplasti ise dolgu rinoplastisi ve enjekte edilebilen dolgu maddeleri olarak sınıflandırılabilir. Dolgu rinoplastisi burunun daha küçük ve güzel görünmesi için çöküklerin doldurulması ile yapılmaktadır. Dolgu maddeleri olarak enjekte edilebilen burun kamburunu düzeltmeyi amaçlayan işlem enjekte edilebilen dolgu maddelerdir. Çeşidi ne olursa olsun yapılan işlem ne olur ise olsun Antalya Burun Estetiği sonrası istenilen görselliğe kavuşmak için doktorun tavsiyelerine uymalı, verilen ilaçlar kullanılmalı ve buz kompleksi yapılmalıdır. Burun ameliyatı sonrası yapılması gerekenler, ameliyat öncesi beslenmenin önemi, ameliyat öncesi yapılması gerekenler yer almaktadır. Özellikle internet üzerinden özgeçmişini inceleme fırsatı bularak, sitede hazırlanmış kısa videolarını izleyebilir, şık dizaynı olan muayenehane fotoğraf galerisini görebilir ve rahat ulaşımı olan iletişim bilgilerini alabilir, randevu alarak görüşmeye gidebilirsiniz.

 

Yorum Yap