Cardano (ADA) Nasıl Alınır? Binance’den Cardano Coin Almak

3
1503

Bitcoin ile başlayan dijital para çağının ardından Ethereum, Litecoin, Ripple en çok konuşulan coinler oldu. Bu dijital paralar ilk çıktığı andan itibaren binlerce kat yükselerek bir çok kişiyi milyoner yaptığı gibi diğer insanlara da umut verdi ve vermeye devam ediyor.

Kimine göre bir zamanların Lale çılgınlığına ve balon olduğuna benzetiliyor, bir gün bu balon patlayacak deniliyor. Fakat her ne kadar böyle söylemler artsa da dijitalleşen dünyada dijital paranın bir balon değil çağımızın bir gerçeği olduğunu düşünüyorum.

Konumuza gelecek olursak, geçen günlerde Ripple (XRP)‘nin %300 lük bir yükselişine şahit olduk. Bunun hemen sonrasında ise çok konuşulmaya başlayan Cardano (ADA)‘nın sert yükselişleri başladı. Öyle ki 14 Aralık 2017 Perşembe günü 0,13 Dolar olan Ada Coin şu an itibariyle (17 Aralık 2017) 0,54 Dolar‘dan işlem görüyor. Yani 3 günde %415 civarında bir artış yaşandı. Kısacası tamı tamına 4 katına katladı diyebiliriz. Toplamda 31,112,483,745 adet üretilecek olan ADA Coin’in şuanda 25,927,070,538 adeti dolaşımda, yani piyasada işlem görüyor. Ve toplamda $13.282.956.778 piyasa değeri ile coinmarketcap verilerine göre en büyük 6. kripto para birimi.

Gelelim konu başlığımızdaki “Cardano (ADA) Nasıl Alınır?” sorusunun cevabına. Şuanda Türk sitelerinden almak mümkün değil fakat ilerleyen günlerce bazı Türk borsalarında da işlem görmeye başlayabilir. Biz Ada Coin alabilmek için öncelikle Türkiye’nin en çok bitcoin işlem hacmine sahip borsası Paribu‘dan bitcoin alarak bu bitcoinleri Binance sitesine aktaracağız ve Binance‘den Cardano (ADA) alacağız.

Binance’den Cardano (ADA) Nasıl Alınır?

Eğer bu işte yeniyseniz Paribu’dan Bitcoin Nasıl alınır? adlı yazımıza göz atınız. Paribu’dan bitcoin almayı öğrendikten sonra işlemleri aynısı gibi uygulayıp kendinize dilediğiniz miktarda bitcoin alın. Daha sonrasında bu aldığınız bitcoinleri Binanceye aktarıp Cardano (ADA) alacaksınız.

Binance’ye Üye olmak için tıklayın

Siteye yukarıdaki linkten üye olduktan sonra sağ üst köşede bulunan profiliniz bölümünden  “Estimated Value” kısmına tıklayarak Deposits & Withdrawals kısmını açalım. Yani bu bölümü para yatırma ve para çekme işlemleri için kullanacağız.

 

Daha sonra karşımıza gelen ekranda BTC (Bitcoin)’i bulun ve karşısındaki Deposit butonuna tıklayın, karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

Burada yazan 

Transferiniz gerçekleştikten sonra Deposits & Withdrawals bölümünde BTC karşılığında mevcut bakiyenizi göreceksiniz.

Ada Coin almak için Exchange bölümünden ADA/BTC seçeneğini seçin. (Ekran görüntüsü yukarıdadır.)

ADA/BTC yi seçtiğimiz ekranda Buy ADA yazan bölümden Ada Coin alımını gerçekleştirebilirsiniz.

“Amount” kısmında kaç adet ADA Coin almak istiyorsanız onu yazın. “Price” yazan bölümde anlık ADA/BTC fiyatı yazar. Eğer anlık fiyattan alacaksanız Buy ADA butonuna tıklayarak direk alım yapabilirsiniz. Eğer daha düşük bir fiyattan emir girmek ve beklemek isterseniz mauel olarak Price kısmını siz girebilirsiniz.

Daha sonrasında satmak isterseniz yine bu bölümmden “Sell ADA” seçeneğini kullanarak elinizdeki Cardano‘ları satabilirsiniz.

İşlemler oldukça basit aslında, kurcalayarak kendiniz daha net öğreneceksinizdir. Aynı şekilde Binance’de işlem gören diğer coin’leri de alıp satabilirsiniz. Eğer takıldığınız veya herhangi bir sorunuz varsa yorum kısmından sorabilirsiniz, en kısa sürede yorumlarınız cevaplanıp size yardımcı olunacaktır.

 

3 Yorum

  1. ada/btc atıyorum 0,358605 ama ada/usd 0,545455 yani neye göre satıcaz neye dikkat etmemiz lazım bununla ilgili bilmemiz gereken bişey var mı dikkat etmemiz gereken ada/usdeyi takip edip yükselince satalım yoksa ada/usdeyi takip etmeden ada/btcyi sürekli takip edip mi satmak lazım

    • Binance’den ada coin alırken btc ile alım yapıyorsunuz fakat aldıktan sonra ada/usd değerini takip etmek sizin için daha kolay ve anlaşılır olacaktır. Kısacası USD fiyatından kar veya zararınızı hesaplayabilirsiniz.

Yorum Yap