Çin’in Bir Şehri, Blockchain’i Desteklemek İçin 1.5 Milyar Dolarlık Fon Kurdu

0
43

Bir Çin kenti, projelerin yanı sıra blockchain yeniliklerini desteklemek için kullanılacak 1,5 milyar dolarlık bir fonu açıkladı. Jiangsu eyaletinin başkenti Nanjing, sanayi Sınai Kamu Çin Zirvesi’nde, Zhongguancun Blockchain Industry Alliance şemsiyesi altında bir şirketler ve hükümet enstitüleri ortaklığıyla fon açıldı.

Şehir, ilde bir üs kurmak için yaklaşan ve kurulmuş blok zincir şirketlerini teşvik etmek ve onlara yardım etmek için fonu kullanmak. Fonun ilk faydalanıcısı, varlıkların bir internetini oluşturmak için merkezi olmayan bir varlık platformu olan UDAP Vakfı’dır.

Zhongguancun Blockchain Sanayi İttifakı başkanı sayısız zincirler getirmek için ilde teknolojinin benimsenmesini bekliyor. Zincirler, işlerin yanı sıra işlerin yaratılması yoluyla yerel ekonomiyi desteklemeye yardımcı olacak daha teknolojik atılımlara yol açmalıdır.

Gelişmekte olan bir teknoloji olarak Blockchain’in eğitimden bilim ve finansa kadar çeşitli sektörler üzerinde olumlu etkisi olması beklenmektedir. Bu nedenle Çin, büyümeyi ve yeniliği teşvik etmeyi amaçladığı için odak noktasını artırıyor.

Hükümetin teknolojinin uygulamasını görmeyi umduğu bazı alanlar arasında sınır ötesi ödemeler, içerik ve sağlık hizmetleri ile fikri mülkiyet koruması yer alıyor. Çin Cumhurbaşkanı, Blockchain’in tüm dikkati hak eden bir atılım teknolojisinin olduğunu açıkça ortaya koydu.

Jinping , “Yapay zeka, kuantum bilgisi, mobil iletişim, interneti ve blockchain ile temsil edilen yeni bir teknoloji nesli, atılım uygulamalarını hızlandırıyor” dedi .

Ülke şu anda blockchain patentleri geldiğinde bir numara olarak sıralanıyor, yerine koyduğu yatırımların miktarı göz önüne alındığında umuyoruz.

1,5 milyar dolarlık blok zincirinin açıklanması, Çin’in en büyük telekom şirketlerinden 3’ünün bir blockchain araştırma grubu başlattığını duyurdu. Çin Mobil, Çin Unicom ve Çin Telekom, blockchain teknolojisinin yeni kullanım durumlarını bulmaya çalışmak amacıyla bir araya geldi.

Üçlü, blockchain alanını keşfetmek için bir takım oluşturma sürecindedir. Ekip, teknolojinin lojistik izlenebilirliğin yanı sıra operatörler arası takas ve iş operasyonları desteğini geliştirmek için kullanılabileceği yolları keşfetmelidir.

Üç şirket, Çin’in gelişmekte olan teknolojinin kullanım durumlarını keşfetmede küresel bir lider olmayı sürdürdüğünün altını çizerek, şimdiden çok sayıda bağımsız blockchain projesi gerçekleştirdi.

Yorum Yap