Coinheck Yeni Üye Alımına ve Para Yatırma-Çekme İşlemlerine Başladı

0
39

Coincheck, büyük bir güvenlik ihlali yaşadıktan dokuz ay sonra yeni hesap kayıtlarını kabul etmeye başladı. Yeni hesap kayıtlarına ek olarak, borsa ayrıca müşteri mevduatlarını kabul etmeye başladı. Yatırımcılar ayrıca platformdan bazı dijital para birimleri satın alabilirler.

Yatırımcıların platformda erişebilecekleri kripto para birimlerinden bazıları Bitcoin (BTC) , Ethereum Classic (ETC) ve Litecoin (LTC) . Ayrıca yakın gelecekte Ethereum (ETH) , NEM (XEM) , Lisk (LSK) ve Factom (FCT) için destek eklemeyi planlıyoruz .

“Özellikle, Şubat 2018’de JPY’nin geri çekilmesine ve Mart ayından Haziran 2018’e kadar kripto paraların kademeli olarak geri alınması ve satılmasına yeniden başladık. Ve şimdi, burada, Coincheck’in“ yeni hesap açılışları ”ve“ müşterilerin bazılarının para yatırma ve satın alma işlemlerini yeniden başlattığını ”duyurduk.

Değişimi ayrıca gizlilik odaklı altcoin destek veren olmayacak onaylamıştır Monero , Zcash ve Dash . Ülkenin en iyi gözlemcisi, insanların para aklama gibi yasa dışı faaliyetler için kullandıkları endişeleri hakkında altinoları yasakladı.

Ticaret platformunun açılması, borcun üçüncü çeyrek gelirinde % 66’lık bir düşüş bildirmesinden sadece birkaç gün sonra gerçekleşti. Tokyo merkezli kripto para birimi değişimi, yılın başında 500 milyon dolarlık hırsızlık konusuydu. Hırsızlık, sektörün düzenlenmesi çabalarının bir parçası olarak, ülkenin en büyük mali gözlemcisini harekete geçmeye zorladı.

Büyük güvenlik ihlali sonrasında, Monex, Nisan ayında yaklaşık 33,5 milyon dolar karşılığında alışveriş yaptı. Daha sonra, Mali Hizmetler Makamı tarafından geçirilen düzenlemelere uygun olarak borsaya yeniden katılma ve önceden imzalama planlarını özetledi.

Coincheck, yönetimini ve iç kontrol sistemini geliştirdi. Yeni hesap açılışları şimdi yalnızca Japonya’da yaşayan kişiler için kullanılabilir. Hesap onayı için bir kimlik belgesinin yanı sıra Müşterinin KYC’yi Kontrol et onayını da vermesi gerekecektir. Başarılı müşteriler Japonya Postası’ndan hesap etkinliğini belirten kartpostal boyutunda bir mektup alırlar.

Değişim ayrıca, mevcut müşterileri para yatırma hizmetini kullanırken ödeme adresi oluşturmaya çağırıyor. Bunun yapılmaması, eski para yatırma adresinde sona eren bir havale ile sonuçlanabilir. Bu durumda, havale kullanıcıların bakiyesini yansıtmaz.

Coincheck ayrıca platformun hacimsel olarak önemli bir artış göstermesi durumunda alım satım faaliyetlerini askıya alabileceğine de dikkat çekti. Ani fiyat dalgalanmaları, borsada işlem faaliyetlerini askıya almaya zorlayabilir.

Yorum Yap