Dash Nedir? 2018 Dash Fiyat Tahmini

Dash Nedir? Kripto para piyasasının en büyüklerinden biri olan Dash ne işe yarar, Dash avantajları nedir? 2018 Dash fiyat tahmini..

0
447

Dash, 2014 yılı Şubat ayında kripto para piyasasında işlem görmeye başlamıştır. İlk işlem fiyatı 0,21 Dolar civarındaydı. 2014 yılından 2017 yılı başına kadar 11 Dolar seviyesine kadar yükseldi. 2017 yılında kripto paralara olan ilginin artmasıyla piyasada dünya çapında bir büyüme başladı.

Dash fiyatı 2017 yılı başında 11 Dolarken şuanda (Aralık 2017)  1100 Dolardan işlem görüyor. Yani bir yılda %1000 oranında yükseliş gerçekleşti. Dash’ın ilk çıktığı zamandan bu zamana kadar ise %5300 yükseldi.

Binin üzerinde kripto para varken Dash‘ın bu kadar yükselmesi elbetteki tesadüfi değildir. Dash‘ın gerçek dünyaya faydalı olmasıdır. Bitcoin her ne kadar tüm coinlerin babası olsa da Bitcoine rakip çıkan Dash gibi coinler daha çok avantaj sağlayabilir.

Dash Nedir? Dash’ın Farkı Nedir?

Dash, öncelikle özel ve anonim işlemleri etkinleştirmek için Ocak 2014’te piyasaya çıktı. Yılın ilerleyen zamanlarında, hızlı ve geniş özellikli ödemeler ekosistemi olma misyonunu benimsedi.

Dash, kullanıcıların her yerde harcayabileceği dijital bir para olarak oluşturulmuştur. Dash’ı kullanarak, insanlar dünyadaki binlerce kullanıcı tarafından barındırılan güvenli ve açık kaynaklı platformunu kullanarak anlık veya özel ödemeleri çevrimiçi veya mağazada yapabilir. PrivateSend adı verilen bir özellikle daha fazla gizlilik sunar.

Dash, herkesin projeleri doğrudan ağa sunma kabiliyetine sahip olduğu, kendi kendini yöneten ve kendi kendini finanse eden protokollerinden biridir. Dash’ı iyileştirmek ve büyütülmek için ne yapılabiliyorsa finanse edilebilir. Dash ağındaki teşvikler ve yönetmelik, çoğu kripto para birimininkinden daha iyidir.

Dash 2017 fiyat grafiği (USD)

Bitcoin Sorunları Dash’ın Lehine Olabilir

Bitcoin ile ilgili bir takım sorunlar Dash için faydalı olabilir.

Bitcoin topluluğu, Bitcoin ücretleri ve işlem hızlarıyla ilgili zorluklarla karşı karşıya. İnsanlar, BTC’lerini transfer etmek için yüksek bir komisyon ödemeleri gerekiyor. Bu durum Dash’ı ve dash gibi işlem hızı ve komisyon avantajı sağlayan kripto paraları avantajlı hale getiriyor.

Her ne kadar bu zorlukların üstesinden gelmek için gelecekte bir çözüm üretme imkanı olsa da, Dash gibi dijital para birimlerinin daha popüler hale gelme ihtimali yüksektir.

Dash Kullanmanın Avantajları

Dash, artmakta olan ağ tıkanıklığı ve komisyonları için iyi bir tercih gibi görünüyor. Dash Kasım başında 12.2 güncellemesini yayınladı ve böylece blok boyutunu artıp komisyon ücretlerini düşürdü. Dash uzun vadede etkili bir ödeme sistemi olarak kullanılmaya devam etti. Ve ödeme odaklı bir ağ olarak, odağı düşük işlem ücretlerini korumaya devam ediyor. Güncelleştirme, ölçeklendirme ve kullanışlılıkla ilgili birçok değişiklik getirdi. İki megabit blok büyüklüğü artışı, zincir kapasitesini ikiye katladı ve ücretler on kat azaldı. Ayrıca, kullanıcılara finansal gizlilik sağlamak için yenilikçi bir süreç kullanan PrivateSend’e birçok gelişme getirildi.

Tüm bunlar, Dash fiyat tahminini etkileyecek faktörlerdir ve 2018 yılında DASH’ın ne kadar yüksek olacağını belirler. Kendini iyileştirmeye devam edebiliyorsa ve işlem maliyetleri ve hızındaki avantajını koruyarak söz verdiği ödeme ağı olursa daha popüler hale gelmeye devam edecektir ve böylece yatırımcıları kendisine çekecektir.

2018 Dash Fiyat Tahmini

Yazının başında yazdığımız gibi 2017 yılı başında 11 dolar olan Dash şuanda 1100 dolara kadar geldi. Hatta iki hafta öncesinde 1640 doları görmüştü ve bu fiyatlardan bir düzeltme geldi. Unutulmaması gereken husus Dash’ın gerçek dünyada kolaylıklar sunması, transfer hızı düşük komisyon ücretleri avantajıdır.

Kripto para piyasasında muazzam bir şekilde spekülasyon olduğu gerçeğini de göz ardı etmeden projesi olan ve gerçek hayatta avantaj sağlayan kripto paralara yatırım yapmak daha mantıklı bir yol olacaktır. Bu noktada Dash’ın 2018 yılında da yükselebileceğini düşünmekteyiz.

Dash almak isteyenler buradaki konumuza göz atabilir

Yorum Yap