Domain Alıp Satarak Para Kazanma

İnternet günümüzde yaşamımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çoğu insan işlerinin yarısını bazen de çoğunu internet üzerinden halletmektedir.

1
603

İnternet günümüzde yaşamımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çoğu insan işlerinin yarısını bazen de çoğunu internet üzerinden halletmektedir.

En basit bir firmanın bile artık internet sitesi olduğunu ve hatta buradan satış yaparak daha geniş çevrelere uzandığını görmekteyiz. Eskiden pek önemsenmeyen bu mesele artık herkes tarafından benimsendi diyebiliriz. Konuya web sitesinden girdim çünkü size internetten para kazanmanın basit ve pratik yolu olan domain ticaretinden bahsedeceğim.

Domain (alan adı) alarak, forum sitelerinde ve domain satış sitelerinde satarak para kazanabilirsiniz. Burda en önemli husus seçeceğiniz kelimeler kısa ve marka olabilecek kelimeler olmalı, yani kısaca keyword domain almalısınız. Günümüzde domain satışı yapan birçok kişi vardır. Bu yüzden marka olabilecek domain bulmak göründüğü kadar da kolay değildir. Kelime üretme konusunda becerikli olmak şart.

Eğer gerçekten kısa ve sektörüyle alakalı marka olabilecek domainler alabilirseniz. Yüksek rakamlara satarak kolay şekilde para kazanabilirsiniz. Domain almak için Turhost, natro gibi Türkiye’nin en büyük hosting şirketlerini kullanabilirsiniz. Ve domain satışı yapmak içinde alanadları, wmaracı, r10 gibi platformları kullanabilirsiniz.

1 yorum

  1. Domain alış satış işin de oldukça iyi para var, nasıl derseniz ise şöyle cevaplıyım, süresi biten otoriter domainleri takip ederek, düşen domainleri alıp iyi fiyata satabilirsiniz.

Yorum Yap