Dubai, emCash adlı resmi kripto para birimini yayınladı

Dubai ulusal hükümeti, emCash ismini taşıyan kendi kripto para birimini resmi olarak yürürlüğe aldı.

0
124

Yerel haber kaynaklarında paylaşılan verilere göre, vatandaşlar bu kripto parayı kullanarak devlete dair olan ya da olmayan servislerden faydalanabilecekler. Dubai Ekonomisi Genel Direktör Vekili Ali İbrahim, pazara sürülen token’in “günlük kahve alışverişinden, çocuğun okul ödemelerine ve elektrik faturasına kadar” her türlü işlemde meşru geçerliliğe sahip olacağını öne açıkladı. Coin Telegraph haberine göre emCash aynı vakitte para transferlerinde de kullanılacak.

Kripto paraların sağladığı esneklik ve kolaylık, Dubai amacıyla bir kazan-kazan hali meydana çıkarıyor. Yerel yönetim Blockhain’i sonuna kadar destek veriyor ve onu paradigma dönüştürücü bir teknoloji olarak görüyor. Ali İbrahim, Dubai’nin bu alanda lider olmayı hedeflediğini açıkladı ve ekledi:

“Hızlı tempolu bir bölge ve yenilikçi teknoloji benimseme konusundaki olağanüstü isteklilik Dubai’yi iş gerçekleştirme amacıyla kusursuz bir yer haline getirdi. Bu proje, burada tanıştığımız hırsın kusursuz bir örneğidir. Beraber gerçekte görülmemiş bir ekonomik ekosistem yaratıyoruz. Bu teknolojiyi hükümetler, iş dünyası ve müşteriler amacıyla kucaklayan dev avantajlarını sergilerken, finansal işlemleri daha ucuz, daha süratli ve daha güvenilir duruma getirmek amacıyla Blockhain teknolojisini kullanacak.

Doğu dünyasının FinTech merkezi olmak amacıyla kıyasıya bir yarışa giren Dubai, yakın vakitte mülk satışını tümüyle Bitcoin üzerinden yapmaya imkan tanıyan meşruarı imzaladı. Blockchain de ülke çapında pek çok serviste kullanıma girmiş bulunuyor.

Kaynak; https://cointelegraph.com/news/dubai-will-issue-first-ever-state-cryptocurrency

Yorum Yap