EFT Ücreti Almayan Tüm Bankalar

1
106

EFT hesabınızın bulunduğu bankanın dışındaki bir bankadaki hesaba yapılan para transferinin adıdır. EFT ücreti ise başka bankadaki hesaba para aktarma işlemi yaparken para aktarımını yapan kişiden kesilen belirlenmiş ücrettir. EFT işlem süresi ise başka bankalar arasında para transferi olmasından dolayı süre olarak 5-15 DAKİKA arası gerçekleşmektedir. EFT işlemlerinde resmi tatil kavramı bulunur. Hafta sonları ve resmi tatillerde EFT yapılmaz.

EFT Ücreti Alan Bankalar Var Mı ve EFT Ücreti Yasal Mı?

EFT ücreti alan bankalar vardır. Örneğin Ziraat Bankası vb. EFT ücreti yasaldır ve BDDK tarafından belirlenmiştir. Ama EFT ücreti alma bankanın inisiyatifine bırakılmıştır. Bu yüzden bazı bankalar EFT ücreti alırken bazı bankalar EFT ücreti almamaktadır.

EFT Ücreti Almayan Bankalar Var Mı?

EFT ücreti almayan bankalar vardır.

Finansbank – Enpara: Şubesiz bankacılığın Türkiye’de başı çeken sistemlerinden olan Enpara da EFT yapılırken hiçbir ücret ödemesi yapmıyorsunuz. İnternetten başvurarak Enpara hesabı açabilirsiniz. Ardından belirttiğiniz adrese kartınızı getirip hesabınızı açıyorlar.

Yapı Kredi – Nuvo: Nuvo Yapı Kredi bankasının şubesiz bankacılığının ismidir. Yapı Kredi bankasında kullanacağınız Nuvo sistemi sizden EFT ücreti kesmeyecektir.

TEB – Cepteteb: Türk Ekonomi Bankasının şubesiz bankacılığı Cepteteb hiçbir şekilde sizden EFT ücreti almayacaktır. Eğer hesabınız yoksa ve açtırmak isterseniz internet ortamından başvurabilirsiniz.

Büyük Adım-HSBC Advance; Müşterilerinden EFT ücreti almayan bir diğer banka da HSBC-Advance olmaktadır.

ING – Günlük paket: ING günlük hesap paketiniz varsa EFT ücreti ödemiyorsunuz ama tek bir şartla günde iki tane ödeme talimatı vermeniz gerekmektedir.

Kuveyt Türk – Senin Bankan: Kuveyt Türk bankasının şubesiz bankacılığın adı olan Senin bankan uygulamasında da EFT ücreti alınmamaktadır.

1 YORUM

CEVAP VER