Elektronik Aletlerle İnsanlar Nasıl Para Kazanmaktadır?

0
239

Günümüzde evlerde işyerlerinde, okullarda, sokakta kısacası tüm hayatımızda olan elektronik aletlerle beraberinde gelen teknolojinin getirdiği özelliklerin yanında son zamanlarda ülkemizde ve dünyada popüler olan bir özellik de elektronik aletlerle para kazanmak… Peki ya bu elektronik aletlerle nasıl para kazanıyoruz? Öyleyse para kazanmamızı sağlayan unsurları aşağıdan takip edelim.

 REKLAMLAR

Reklamları telefonda oyun oynarken, internet siteleri ve sosyal medyada dolaşırken ve hatta bazı programlarda işlerimizi yaparken devamlı karşılaşıyoruz. Bu reklamları karşımıza getiren etmenler reklam şirketleri, reklam veren kuruluş ve kişiler ve tabii ki de hizmetini kullandığımız kişi veya kuruluş. Peki, bu işlemler nasıl işliyor? Öncelikle reklam şirketlerini ve reklam veren kişi veya kuruluşları inceleyelim.

 REKLAM ŞİRKETLERİ VE REKLAM VERENLER

Reklam verenler ve reklam şirketleri öncelikle belli bir anlaşma sağlarlar, örneğin siz bir şirketsiniz fakat yeterince müşteri sizin şirketinizi bilmediğinden gelemiyor ve böylece yeteri kadar müşteriniz olmadığından dolayısıyla ekonominiz tahmin ettiğiniz kadar gelişemiyor. işte tam olarak burada devreye reklam şirketleri giriyor, siz reklam şirketlerinden birine başvuruyorsunuz ve belli bir ücret karşılığı şirketinizin reklamları sitelerde, oyunlarda ve daha pek çok yerde yayınlanıyor. Reklam ve reklam veren kişilerin sistemini anladık, peki ya reklam alan yani hizmet sahipleri… Öyleyse bir de onlara göz atalım…

 HİZMET SAHİPLERİ YANİ REKLAM ALANLAR

İşte tam olarak internetten para kazanan grup reklam alan kişiler. Bu kişiler sahip oldukları bloglar, internet siteleri, kendi yazdıkları programlar ve daha birçok yerde reklam yayınlamak için reklam şirketlerine başvurur ve reklam şirketlerinden de kabul edildikten sonra sitelerine çeşitli yöntemlerle (örneğin sitenin kodlarına ekleyerek) sitede veya sundukları hizmette reklamı yayınlarlar. Reklamlarla para kazanmak iki ana unsurda karşılaştırılır. Bunlar reklama tıklama başına alınan ücret, diğeri ise reklam şirketinin reklamın görüntüleme başına verdiği ücrettir.

Reklam alan kişinin sunduğu hizmeti kullanan kişiler gördükleri veya da ilgilerini çeken reklamlara tıkladıkları zaman reklam alan kişi, reklam şirketi ve reklam veren şirket para kazanmış olur. Reklam alan kişi reklam yayınladığı için tıklama veya gösterim başına aldığı cüzi bir miktar, reklam şirketi komisyon ücreti, reklam veren ise hizmeti kullanan kişinin reklama tıklamasıyla şirketinin yaptığı hizmeti kullanma olasılığı olduğundan para kazanabilir. Hizmet sahibinin para kazanması hizmetinin ne kadar çok kullanıldığına bağlıdır.

Özetlemek gerekirse internetten para kazanmayı sağlayan ana etmen reklamlarda para kazanmayan tek kişi hizmeti kullanan kişiler olsa da internette hizmet veren kuruluşların, hizmetlerinin ve uğraşlarının karşılığını alabilmesi için reklamların olması şarttır.

Yorum Yap