En Çok Faiz Veren Banka N Kolay Bono – Aktif Bank

0
125

2018 yılında faizlerin yükselmesiyle birlikte bir çok bankada vadeli mevduat faiz oranları %15-18 bandına kadar yükseldi. Enflasyonun ve dövizin de aşırı yükselmesi TL cinsinden birikimi olan insanların parasının değer kaybı olmasına neden oldu. Bu yüzden insanlar birikimlerinin değeri erimemesi için farklı yatırım yolları aramakta. Yatırımlar arasında en mantıklı ve risksiz olanı da bankaların vadeli mevduat hesapları. Kimi banka %12 verirken kimi banka %18 hatta %19’a kadar mevduat faizi vermektedir.

Türkiye’deki bankaların bir çoğu bu kapsamda hoş geldin faizi vermektedir. Bu hoş geldin faizleri bankaların normal faiz oranlarından daha yüksek yani daha fazla kazanç getiren oranlardır.

TL birikimi olup diğer yatırım araçlarında risk almak istemeyen ve parasının da zamanla değer kaybetmesini istemeyenler için en mantıklı seçenek vadeli mevduat hesaplarıdır. Vadeli mevduat hesabı açmak isteyen ve faiz geliri elde etmek isteyenler için de en mantıklı seçenek en çok faiz veren bankaya parasını yatırmaktır. Bu kapsamda en çok faiz veren banka Aktif Bank N Kolay Bono olarak öne çıkmaktadır.

En Çok Faiz Veren Banka Aktif Bank – N Kolay Bono

N Kolay bono diğer bankaların vadeli mevduat hesabından biraz daha farklıdır. Bono alımında stopaj kesintisi %10 diğer bankalarda ki faiz gelirlerinde %12-15 arasında olduğu için N kolay bono‘daki faiz kazancı daha fazla olmaktadır.

Önemli bir hususu da belirtmekte fayda var ki o da şudur; N Kolay Bono TMSF kapsamında değildir. Yani diğer bankaların vadeli mevduat hesapları 100.000 TL ye kadar devlet güvencesinde olduğu halde Aktif Bank N Kolay Bono hesabında bono alımlarınızda bu güvence yoktur. Fakat banka yıllarca var olan ve mevcut 7 Milyon müşterisi bulunan bir banka olması hasebiyle güvenilirdir diyebiliriz. Yine de kararı ve bu sorumluluğu alacak olan sizlersiniz.

Peki gelelim asıl soruya; “N Kolay Bono ne kadar faiz veriyor?

Şu an Türkiye’deki tüm bankalardan daha yüksek faiz vermektedir. %19,59 oranında faiz vermektedir.

N Kolay Bono Hesabının Özellikleri 

Vade bekleme derdi yok. Örnek olarak 1 aylık vade açtığınızda istediğiniz an bu vadeyi bozabilirsiniz. Paranız vadede kaldığı gün boyunca aynı faiz oranından hesaplanır ve faiz kazancınız hesabınıza işler. Yani günlük faiz kazanırsınız.

Hesap işletim ücreti yoktur.

EFT, Havale işlemlerinde herhangi bir masraf yoktur.

Aktif Bank toplamda 7 Milyon müşteriye hizmet vermektedir. Şuana kadar 20 Milyar TL ‘den fazla Bono ihraç ettiler. Yerel ve yabancı toplamda 130 ödül kazandılar.

10 Bin TL İle Ayda Ne Kadar Faiz Kazanırım?

10 Bin TL Bono alırsanız aylık (31 gün) 141,43 TL kazancınız olur. Yukarıda belirttiğimiz gibi ay sonunu beklemenize gerek yoktur faiz günlük olarak işlemektedir.

50 Bin TL ile Ayda Ne Kadar Faiz Kazanırım?

50 Bin TL birikiminiz ile Bono alımınızda aylık (31 gün) olarak toplamda 707 TL Net faiz kazanırsınız. Bu rakam günlük olarak hesapladığımızda 22,80 TL’ye tekabül etmektedir.

Aktif Bank N Kolay Bono Hesabı Nasıl Açılır?

N Kolay bono hesabı açmak için bankaya gitmenize gerek yoktur. Aktif bankın kendi sitesi üzerinden online başvuru yapıp direk hesap açabilirsiniz. Daha sonrasında hesabınıza anında para gönderebilirsiniz. Müşteri temsilcisi sizi arayıp sözleşmenizi göndermek için adres teyidi isteyecektir. Daha sonrasında bir kaç gün içinde banka temsilcisi sözleşmeyi getirip sizden imza alacaktır. Sözleşmenin bir nüshasını da size bırakacaktır.

Sözleşmeyi imzaladıktan bir kaç gün sonra internet bankacılığı üzerindeki tüm seçenekler aktif olacaktır. Yani sözleşme onayından sonra bankada hesabınız tam olarak açılmış sayılacak ve ardından bankamatik kartınız adresinize gelecektir.

 

Yorum Yap