En Fazla Faiz Veren Bankalar – Ocak 2017

12
677

Elinde birikmiş parası olan ve bu parayı risk almadan değerlendirmek isteyenlerin tercih ettiği en sağlam yöntem bankaların vadeli hesaplarıdır. Vadeli hesap ile paranızı belirli zaman periyodlarında hesapta tutarak belirli yüzdelik oranlarına göre faiz geliri elde edersiniz.

Yatırım konusunda riskli yatırımlardan uzak durmayı tercih edenler için vadeli hesap ideal bir seçim olarak karşımıza çıkmaktadır. Fakat kimi banka %8 yıllık brüt faiz verirken kimi banka %11 lere varan brüt faiz verebilmektedir. Haliyle böyle yüksek faiz veren bankalar varken düşük faiz veren bankaların vadeli hesabına para yatırmak pek mantıklı gelmiyor.

2017’de en fazla faiz veren bankalara değinecek olursak Finansbank Enpara ve ING bank karşımıza çıkıyor.

Enpara Vadeli hesap ile 4 farklı vade seçeneğinden birini seçebilirsiniz. 32, 45, 92 ve 181 günlük vadeli hesap açabilirsiniz. Aşağıdaki tablodan Finansbank Enpara’nın Ocak 2017 tarihli Faiz oranlarını görebilirsiniz. En yüksek 181 günlük vadede %11,50 olarak görülüyor.

Kaynak;enpara.com

Enparanın aslında vadeli hesap dışında da bir çok avantajı var. Enpara bir internet şubesidir. Yani normal bankalar gibi belli yerlerde şubeleri yoktur. Enpara başvurusu için internetten başvuru yaptığınız taktirde 2 gün içinde banka çalışanı kartınızı istediğiniz adrese getirip size teslim ediyor ve imza işlemlerini bulunduğunuz yerde birlikte yapıyorsunuz.

Bunun yanı sıra Enpara’nın diğer avantajlı özelliklerine değinecek olursak; Enpara ile diğer tüm bankalara yapıla EFT’lerde hiçbir ücret kesintisi yaşamazsınız. Enpara kartınız ile diğer bankaların bankamatik cihazlarından hiçbir kesinti olmadan ayda belirli miktarda para çekebilirsiniz. Ve daha birçok kampanyayı da müşterilerine sunuyor.

ING Bank E-Turuncu hesap ile Hoşgeldin kampanyası ile yine Enpara gibi %11,50 oranında faiz vermektedir.

E-Turuncu hesap yeni müşterileri için %11,50 faiz oranıyla oldukça tatmin edici diyebiliriz. E-Turuncu hesap mantığı aynı Enpara gibi İnternet Bankacılığıdır.

Hesap açmak isteyenler internet sitesinden başvuru yapar ve banka müşteri temsilcisi ayağınıza kadar gelir ve kartınızı teslim eder. Yine Enparada saydığımız gibi bu hesapta da neredeyse tüm işlemler ücretsizdir. Hiçbir EFT vb ücret kesintisi yapılmamasının sebebini real yani gerçek şubelerinin olmayıp tamamen sanal ortamda hizmet veriyor olmalarına bağlamaktayız. Böylece bankaların daha az masrafı oluyor ve müşterilerine bu hizmetleri ücretsiz olarak sunuyorlar.

Güncelleme 18.02.2017

Son kontrollerimize göre Enpara 32 günlük %11,25, 92 günlük %11,25, 181 günlük %11,75 faiz oranlarına yükseltmiştir.

ING Bank E-Turuncu hesap hoşgeldin faizini de bir yıl faydalanabileceğiniz %12’ye çıkartmıştır. Ek olarak şunu da belirtelim. E-Turuncu hesapta faiz gecelik işlemekte ve hesabınıza yatmaktadır. Yani paranızı istediğiniz zaman kullanabiliyorsunuz. Sistem mecvut para üzerinden her gece faizi hesaplayıp hesabınıza faiz oranını işliyor.

12 Yorum

  1. enpara gerçekten faiz oranı ve yeni nesil dijital bankacılık kavramına en uygun finans hizmeti. Tavsiye ederim, yazı da zaten doğruluğunu kanıtlamış.

  2. enpara ve finans banktan çektiklerimi hiçbir bankadan çekmemişimdir. en fazla faizin yanında müşteri memnuniyeti ve hizmetleri sıfırın altında.

  3. Çok güzel bir paylaşım. Faiz her insana cazip geliyor ve bununla uğraşan çok kişi var. Fakat diğer yönden de düşünmek lazım dinimiz faiz kesinlikle haram diyor. Bunları da dikkate alalım bence.

  4. Son zamanlarda faiz oranları için bankaların adeta yarışa girişmesi beni biraz da olsa şüphelendirmiyor değil. Bilgilendirmeler için teşekkürler.

  5. yeni çıkan sanal bankalar (en para) gibi platformlar daha yüksek faiz veriyorlar çünkü personel dükkan kira gibi giderleri olmadığından bunları müşterilerine faiz olarak veriyorlar

Yorum Yap