En Sağlam Türk Bitcoin Siteleri 2018

En sağlam Türk Bitcoin Siteleri Hangileridir? En güvenli Türk Bitcoin borsaları.. Bitcoin, XRP, Litecoin, Ethereum gibi dijital paraları Türkiye'de hangi sitelerden alabilirim? İşlem hacmi en fazla olan Türk bitcoin sitesi hangisidir?

1
5321

Yeni dünyanın yeni para birimi olacak ve kağıt paranın yerini almaya aday olan dijital paralar 5 sene öncesine kadar ülkemizde neredeyse hiç bilinmiyordu, bilenler de çok önemsemiyordu. Tabi Bitcoin ve diğer dijital paralar On binlerce kat değerlenince ülkemiz dahil tüm dünyada dijital paralara karşı olan ilgide bir anda patlama oldu.

Durum böyleyken ülkemizden Bitcoin almak isteyen yatırımcılar direk yabancı coin borsa sitelerinden alım yapamadığı için mecburen ilk başka Türk bitcoin borsasından alması gerekiyor. Daha sonrasında tabiki alınan Bitcoinler herhangi bir yabancı borsaya aktarılabilir.

Peki, araştırdım ettim ve bitcoin almaya karar verdim diyorsanız size Türkiye’de faaliyet gösteren en sağlam Türk bitcoin sitelerini tanıtalım. Tanıtalım derken ayrıntıya girmeyeceğim siteleri sıralayacağım.

En Sağlam Türk Bitcoin Siteleri 2018

www.paribu.com – İşlem hacmi en fazla olan ve haliyle en fazla kullanılan bitcoin alım-satım sitesidir.

www.btcturk.com – İşlem hacmi en fazla olan 2.sıradaki site de btcturk şuanki izlenimlerime göre. Tabi bazı eksi yönleri var mesela fiyatlarda ani iniş çıkışlar olunca sitede donmalar, siteye girememe gibi problemler görülebiliyor.

www.koinim.com – Yukarıdaki sitelere göre daha az işlem hacmine sahip fakat yine de sağlam bir site.

www.bitturk.com – 2017 yılında kurulmuş ve gayet iyi bir bitcoin alım satım sitesidir. Bunun yanı sıra Ripple (XRP) alım satımı da yapabilirsiniz. Özellikle Ripple almak isteyenlerin tercihi olabilir.

www.vebitcoin.com – Yine Ripple (XRP) almak isteyenler bu siteyi tercih edebilir. Şuan bu site ve bitturk dışında hiçbir Türk sitesinden XRP alınamıyor.

www.koineks.com – Son olarak koineks sitesi de işlem hacmi diğer sitelere göre daha düşük olan bitcoin alım satım sitesidir.

Tabi bu sitelerden sadece Bitcoin değil LTC, ETH, DASH gibi kripto paralar da alıp-satabilirsiniz.

Dijital paralara olan ilgi arttıkça Türk borsa siteleri de artmaya devam edecek, fakat aralarından en sağlam ve kullanışlı olanlar ön planda kalacaktır. Burada yazdığımız çoğu site zaten son bir-iki yıl içinde faaliyete geçmiş sitelerdir.

Sizde dijital para borsasına girmeye karar vermişseniz bu belirttiğimiz Türk bitcoin siteleri arasından komisyon oranları düşük olan ve güvenilirliğine daha çok inandığınız siteyi seçebilirsiniz.

1 yorum

Yorum Yap