En Uygun Faizle 10.000 TL Kredi Çekmek

0
145

Bankalar müşterilerine kredi imkânları sunarken, bu imkanlar bankadan bankaya değişiyor. Faiz oranları, taksit sayısı, kredi çekebilmek için gerekli şartlar bankadan bankaya değişiklik gösterir. İnsanlar kendine en uygun kredileri ararken, aslında ilk başta kredi çekebilir miyim? Sorusunun yanıtını bulmalıdırlar.

Bankaların Kredi Verme Şartları Nelerdir?

Bankalar müşterilerine kredi hizmeti sunabilmeleri için, vatandaşları bazı şartları taşıması gerekir. Bu şartlardan en başta kredi notu gelir. Kredi notunuz yüksek ise bankalar size kolay ve uygun kredi imkânlarını sunmaktadır. Kredi notunun yanı sıra, müşterinin kredi geçmişine, gelir belgesine, sigortalılık süresine (son altı aya göre değerlendirilir) bakılarak, eğer uygun ise, kredi çekmek isteyen müşterilere bankalar kredi verir.

Kredi Notu Nedir?

Kredi notu; insanların bankalar ile ilgili temaslarının analizidir. Yani geçmişteki ödemeleri, kredi borçları ve önceden çekmiş oldukları kredilerin analizi yapılarak kredi notları ortaya çıkar. Banka ödemelerinde gecikme ve sabıka bulunan kişilerin kredi notları düşük olacaktır ve bu durum kredi çekmelerine engel olacaktır.

Kredi Faizi Nasıl Hesaplanır?

Bankaların faiz oranlarını, Merkez Bankası belirler. Merkez Bankası bankaların faiz oranları ile ilgili kararlarını enflasyonun durumuna göre belirler. Enflasyonu belirleyen temel unsurlar ise; uluslararası piyasalardaki petrol ve mineral fiyatları, üretim açığı, para kurları, bekleyiş ve komu fiyatları gibi durumlar enflasyonu belirler. Merkez Bankası faiz oranları ile ilgili kararlarını, enflasyonun bu durumlarını izleyerek karar verir. En uygun faiz ile 10 000 TL kredi veren bankaları araştırırken, faiz oranları göz önünde bulundurularak sizin için en uygun kredi seçeneklerini bulunur. Her bankanın faiz oranları aynı değildir. Faiz oranlarının yanı sıra dosya masrafları, taksitlendirme veya size verebileceği kredi tutarı farklılık gösterir. Kredi çekecek kişi bu konuları inceleyerek kendisi için en uygun faizli krediyi bulup, kullanabilir.

Yorum Yap