En Yüksek Maaşlı Meslekler

0
497

Dünyaca tanınan kariyer araştırma kurumu CareerCast,  en yüksek getiriye sahip mesleklerini belirledi. Bu meslek sıralamalarını çevresel ve fiziki şartlara göre yaptığı biliniyor. Bu mesleklere ve kazançlara bakarak “Türkiye’de bu kazançları elde etmek imkansız” şeklinde düşünülebilir. Ama gelecek ve küresel dünya göz önünde bulundurulduğu zaman bu mesleklerin her zaman karnınızı doyuracak, yüksek kazanç sağlayacak meslekler olduğunu bilmeniz gerekir.

Matematikçi

Yıllık Maaşı: 101,360 Dolar

CareerCast sıralamasına bakacak olursak matematikçiler en yüksek maaşlı mesleklerde 1.sırada yer alıyor. Yıllık kazançları 101,360 dolar. 2022 koşullarına göre büyüme beklentisi ise % 23. Matematik alanı kariyer olarak gerçekten kilit mesleklerden birisi olduğu düşünülüyor. Geçmişten günümüze bakıldığında Matematiğin teknolojideki 1 numara olduğunu görmekteyiz ve aynı şekilde gelecekte de Matematik bilimi kat ve kat önem kazanarak devam edecektir. Buna göre de bu meslekte olanların kazanacağı paralar diğer mesleklere göre her zaman daha fazla olacaktır.

Sigorta Uzmanı

Yıllık Maaşı: 93,680 Dolar

Araştırmaya göre kinci sırada sigorta uzmanlığı yer alıyor, 2022 yılı öngörüsüne göre bu alanda % 26 oranında büyüme olacak. Ödüllendirici meslekler olarak nitelendirilmekte ve iş bulma şansı yüksek meslekler arasında yer almaktadır. Her alanda sigortacılık her geçen gün ilerlediğinden ve geliştiğinden dolayı hiç ölmeyecek mesleklerden birisi.

Yazılım Mühendisi

Yıllık Maaşı: 93,350 Dolar

2022 yılı beklentisine göre yazılım mühendisliği sektöründe büyüme % 22 oranında. Bilgisayar ve yapay zekanın bu noktalara gelmesinden bu mesleğin ne kadar önemli olduğunu anlayabilirsiniz.

Bilgisayar Sistemleri Analisti

Yıllık Maaşı: 79,680 Dolar

2022 yılına kadar % 25 oranında büyüme beklenilen Bilgisayar Sistemleri Analisti mesleğinde, yazılım mühendisliği gibi 21. yüzyılın en iyi işlerinden biri. Ağ yönetimi iş uygulamalarının en önemli kategorilerinden. Şirketlerin ve kurumların kara düzenden tamamen bilgisayar sistemine yani dijital sisteme geçmesi de bu mesleğin önemini gösteriyor.

İstatistikçi

Yıllık Maaşı: 75,560 Dolar

Sanayinin birçok alanında İstatistiksel verilere gün geçtikçe artan bir önem veriliyor ve bu sebeple de istatistikçilere olan talep artıyor. Bu sektörde de 2022 yılına kadar % 27 oranında bir büyüme bekleniyor.

 

Yorum Yap