En Yüksek Vadeli Faiz Oranı Veren Bankalar

0
143

Tüketim çılgınlığı yaşadığımız bugünlerde küçük de olsa birikim yapabilmek geleceğimizi güvence altına almamızı sağlar. İleride yaşanabilecek her türlü olumsuz durumda birikimlerimiz bizim güvence sigortamız olacaktır.

Paramızı Nasıl Biriktirebiliriz?

Yeni Mevzuat uyarınca maaşımızdan düzenli olarak kesilen Bireysel Emeklilik birikimlerinin yanı sıra bankalarda açılacak vadeli mevduat hesaplarında aylık düzeli birikim de yapabiliriz. Ülkemizin vazgeçilmezlerinden olan yastık altı para diye tabir edilen ve piyasa dolaşımında olmayan altın, döviz ve TL birikimleri de önemli yer tutmaktadır. Ayrıca diğer yatırım araçları olarak Vadeli İşlemler Borsası, İstanbul Borsası, TL Yatırım Fonları, Altın ve Döviz piyasası Yatırım Fonları, Forex piyasası, Hazine Bonoları, Eurobondlar, DC gibi ürünler sayılabilir. Ancak bu ürünlerden en çok tercih edilen ve bilinen ürün vadeli mevduattır.

En Yüksek Vadeli Faiz Oranı Veren Bankalar Hangileridir?

Piyasadaki mevduat bankalarının internet siteleri incelendiğinde en iyi oranların bankaların internet sitesinden müşterilerin kendilerinin açtığı e-vadeli mevduatlar olduğu görülmektedir. En çok tercih edilen ürünlerden olan 1- 32 günlük mevduat oranlarına bakıldığında; Türkiye İş Bankasının 40.000 TL’sine kadar olan 32 gün vadeli mevduatlar için %8.50, Türkiye Halk Bankasının 100.000 TL’sine kadar olan mevduatlar da 32 gün için %9.25, QNB Finansbank’ın Çift Sarılı Hesap ile 1- 32 gün için %12, ING Bank’ın Turuncu Hesap ile 1- 365 güne kadar %12.75, Odeabank ise Oksijen hesap ile 100.000 TL’sine kadar günlük vadelerde %13 faiz vermektedir.

En yüksek faiz oranı olan yıllık %13’den, 100.000 TL’nin 32 günlük getirisi net olarak 966.12 TL olup vade sonunda toplam bakiye 100.966,12 TL olmaktadır.

Vadeli mevduat faiz oranları piyasa koşullarına göre değişiklik göstermekle birlikte önemli olan küçük de olsa birikim yapabilmektir.

Yorum Yap