Ethereum (ETH) Almak İçin En İyi Borsalar 2018

0
255

Bu yılın başında, ethereum fiyatı 10 dolar civarındaydı. O zamandan beri kripto para piyasasında en çok yükselenler arasında yer aldı ve ethereum fiyatı 21 Aralık 2017 de 810 dolar zirvesine kadar ulaştı. Ethereum 10 dolarken 900 milyon dolarken şuanda 60 Milyar dolar seviyesine geldi. Yatırımcıların Ethereum’u nasıl satın alacaklarını öğrenmek için bu yazıda sizlere en en iyi beş tane yabancı borsa sitesini tanıtacağım.

Öncelikle kripto para piyasasında ETH almayı ve bunu güvenli olarak saklamayı öğrenmek daha doğrusu bir ön bilgi sahibi olmak için aşağıdaki adımları bilmenizde fayda var.

 1. Cüzdan alın – Bu, herhangi bir kriptokrasi satın almak için ilk adımdır. Ve onları satın aldıktan sonra ETH’yi saklamak için güvenli bir yere ihtiyacınız olduğundan, mükemmel mantıklıdır. Cüzdanlar masaüstü cüzdanlar, cep cüzdanlar veya donanım cüzdanları olabilir. Üç donanım cüzdanın en iyisi çevrimdışı oldukları ve bu nedenle de hacklemeye karşı bağışık oldukları için.
 2. Hesabınızı oluşturmak için bir borsa seçin  – Çoğu şifreli para birimi gibi, Ethereum’un da çevrimiçi bir değişim vasıtasıyla satın alınması ve satılması gerekiyor. İhtiyaçlarınıza en uygun bir borsa seçin. Gemini, Coinbase, Bitstamp ve Kraken gibi pek çok tanınmış hizmet arasından seçim yapabilirsiniz.
 3. Doğrulama Süreci boyunca geçin – Tanınmış borsalar, kimliğinizi doğrulamak için bazı belgeler yüklemenizi ister. Bu doğrulama süreci, hesap oluşturma anındaki değişimin ne kadar meşgul olduğuna bağlı olarak, bir veya iki gün sürebilir. Ama bana güven; doğrulama kendi iyiliğiniz için ve daha fazla doğrulama, değişim daha güvenli.
 4. Mevduat Düzenli Döviz Para Yatırma – Bu işlemin tamamının en kolay parçası olmasına rağmen, paranızın silinmesi birkaç gün sürebilir. Yapmanız gereken tek şey para transferi yoluyla veya bankanız vasıtasıyla yeni oluşturulan hesabınıza dolar, euro veya diğer önemli para birimleri yatırmaktır.
 5.  Ticarete Başlayın – Hesabınız doğrulandıktan ve paranız hesabınıza yatırıldıktan sonra eterler ve diğer kripto para birimlerini satın almaya başlayabilirsiniz. İşlemlerinizi onayladığınızdan emin olun. İşlem süresi, talep ettiğiniz işlem sayısına bağlı olacaktır.
 6. ETH’yi Cüzdan’a Çek – Bu, satın alma döngüsünü tamamlar. ETH’yi takas yoluyla satın aldıktan sonra, eterlerinizi çevrimiçi çalınmalarını önlemek için kendi cüzdanınıza çekin. ETH’inizi satma veya satma zamanı geldiğinde kolayca döviz bozabilir.
2017 Ethereum (ETH) Fiyat Grafiği

Ethereum (ETH) Alıp Satabileceğiniz En İyi 5 Borsa

Borsaların seçimi bireysel ihtiyaçlara bağlı olsa da, bazı borsalar çeşitli faktörlere uyum yeteneği ile diğerlerinine göre daha ön plandadır. Aşağıda Ethereum almak için en iyi 5 borsayı avantaj ve dezavantajlarıyla sıraladık.

Binance

Dünyada en çok tercih edilen ve işlem hacmi en yüksek borsalardan biridir. Bünyesinde onlarca alt coini bulunduruyor. Kendi parası olan Binance Coin (BNB) ile alım satım komisyonlarını ödeyerek daha az komisyon ödeme seçeneği var.

Avantajları

 • Kullanıcı dostu arayüz ve grafikler.
 • Onaysız hesap ile günlük 2 BTC’ye kadar çekim limiti sunuyor.
 • Referans sistemi ile referansınızdan üye olanların alım satım komisyonlarından yarı yarıya kazanç sağlama.
 • Güvenli giriş seçenekleri.
 • Yüksek hacimli borsa

Dezavantajları

Türkiye’den kredi kartıyla direk alım yapamamak.

Binance coin almadığınız takdirde diğer coinleri alıp satarken aldığınız coin üzerinden komisyon kesileceği için daha sonrasında bu alınan coinleri satarken küsuratlarıyla birlikte yani virgülden sonrasının satışını yapmıyor, içerde ufakta olsa bir miktar kalıyor. Bunun için komisyonları BNB ile ödeyin. Elinizde mutlaka BNB bulundurun.

 

Binanceye Üye Olmak İçin Tıklayın

Coinbase

Bu, ETH alım satımında kolaylıkla en popüler alışverişi oluşturuyor. Coinbase ayrıca, ETH çevrimdışı depolama alanı olarak güvenli depolama alanı oluşturan ve çekimler için birden fazla onay gerektiren bir kasaya sahiptir. Ayrıca, tüccara fonlarının daha fazla kontrolü sağlanır.

Avantajları

 • Yüksek işlem limitleri.
 • Yeni başlayanlar için kullanıcı dostu.
 • Borç / kredi kartlarıyla anında satın alma mümkündür.

Dezavantajları

 • Banka havalesi alımları yavaş olabilir.
 • Satın alma işlemlerinizi takip edebilir.

Poloniex

Bu değişim, gelişmiş ticaret işlemleriyle güvenli bir şekilde ticaret yapmanızı sağlar. Değişim, bankalar gibi kesirli rezervler üzerinde çalışmadığından, miktar sorunlarınız olmaksızın tüm fonlarınızı daima satabilir veya para çekebilirsiniz. Poloniex’in en iyi yanı, tüm etkinlikleri 24 saat izlediği ve herhangi bir şüpheli etkinlik bulunması durumunda hemen aktif bir blok oluşturmasıdır.

Avantajları

 • Yüksek likidite.
 • Marj ticaretini kolaylaştırır.

Dezavantajları

 • Destek berbat ötesidir. Öyleki attığınız destek mailine 1 ay sonra cevap anca gelir.
 • Yeni kullanıcılar için kolay olmayabilir.
 • 2014’te bir kez saldırıya uğradı.

Gdax

Bu, Coinbase ekibi tarafından başlatılan profesyonel bir ticaret platformudur. Düzenlenen bir ABD merkezli exchange’de çeşitli para birimlerinde işlem yapmanızı sağlar. Bu değişimin önemli özelliklerinden bazıları, çevrimiçi depolanan ETH için gerçek zamanlı grafik araçları, ticaret geçmişi ve sigortadır. Bu değişim% 0’lık yapımcı ücretleri ve bunların alınma ücretleri hacmine dayanılarak% 0.1 gibi düşük bir orana sahip olabilir.

Avantajları

 • En düşük ücretler.
 • Neredeyse %0 ücretle ethereum almak mümkün.

Dezavantajları

 • Yeni başlayanlar için kullanıcı dostu olmayabilir.
 • Harcamalarınız izlenir ve şüpheli transferlerin yapılması durumunda engellenebilirsiniz.

CEX.İO

Bunun en büyük avantajı, aynı anda kolay ve güvenilir ticaret imkânı sağlamasıdır.  Maksimum likiditenin korunmasına yardımcı olan benzersiz bir ticaret mekanizmasının desteklediği gelişmiş sipariş eşleştirme algoritmalarına sahiptir. Döviz, birkaç diğerleri gibi platformlar arası ticareti destekler ve doğrudan gösterge tablonuzda gerçek zamanlı denge, işlem geçmişi ve daha fazla bilgi sağlar.

Avantajları

 • Birçok ülkede bulunabilirlik.
 • Düşük komisyon ücreti %0,2
 • Yüksek güvenlik

Dezavantajları

 • Katı ve zaman alıcı
 • Bazı kripto paralar düşük likiditeye sahiptir.

Ethereum Almak İçin Bu Borsalar Güvenilir Mi?

Açıkçası ethereum veya başka bir coin almak için %100 güvenilir bir borsa vardır diyemeyiz. Çünkü biliyorsunuz ki daha devletler bu piyasayı takip etmeye başlamadı ve gerekli kanunlar çıkartılmadı. Eğer yüksek miktarda Ethereum alıp uzun vadeli bir yatırım düşünüyorsanız Ledger gibi USB tarzında cihaz alıp Ethereum’larınızı buraya aktarıp saklayabilirsiniz. Ne kadar sağlam olursa olsun Hacker saldırılarına maruz kalan büyük borsa sitelerinin olduğunu geçtiğimiz tarihlerde tecrübe ettik.

Yorum Yap