Ethereum Fiyat Tahmini 2018

0
1755

Bitcoin tüm kripto para birimlerinin babası olmasına rağmen, Ethereum‘un sağladığı teknolojik olanaklar Ethereum‘a olan ilgiyi arttırıyor ve her geçen gün fiyatı katlanarak yükselmeye devam ediyor.

Cardano (ADA), NEM (XEM) ve NEO (NEO) gibi ademi merkeziyetçi uygulama blok zincirlerinin tamamı, bitcoinin rakipleri olarak ortaya çıkmış fakat Ethereum kadar henüz bir büyüme kat edememiştir. Ethereum her zaman 2. büyük kripto para olarak yerini korumuştur.

Ethereumun bu diğer kripto paralara karşı daha avantajlı olmasının sebeplerinden biriside daha çok duyulması ve popüler olmasıdır. Öyle ki Türk borsaları dahil hemen hemen her coin borsasında Ethereum işlem görmektedir. Bunun yanı sıra alt coinlerin çoğu BTC ile takas edilebilirken, Ethereum TL ile veya USD ile kısacası normal bir para birimi ile alım satımı mümkündür.

 

Aşağıdaki görselde Google arama motorundaki aranma hacimleri karşılaştırması Ethereum‘un popülerliğinin bir göstergesidir.

İnsanlar bu kadar çok google’de bunu aratıyorsa elbetteki öylesine aratmıyorlardır. Yatırım düşüncesi ile aratıyorlardır ve talep çok olan yerde fiyatında yükselme eğilimi göstermesi olasıdır.

2018 Ethereum Fiyat Tahmini 

Profitconfidential’ın analizleri şuana kadar hep doğru olarak gerçekleştiği için takibe değer görüyor ve bu yüzden kendi sitelerinde yazdıkları analizleri Türkçeleştirerek sitemizde sizlerle paylaşıyoruz.

Ethereum’a rakip bir çok alt coin çıkması Ethereum’u biraz yavaşlatabilir fakat yinede 2018 yılı için Ethereum fiyat tahmini 1.500 dolara ulaşacağı söyleniyor.

Ethereum almak için Türk borsalarını kullanabileceğiniz gibi Türk borsalarından alıp yabancı borsaya transfer edebilir ve işlemlerinizi yabancı borsadan yapabilirsiniz. Size Binance borsasını tavsiye edebiliriz. Binanceye buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

Yorum Yap