Ethereum Neden Yükselmiyor? Ethereum Fiyat Tahmini

Bitcoin çıkarken Alt coinlerin düşüşünün ve Ethereum'un yükselmemesinin nedenleri nelerdir? İşte 2018'in 2. çeyreği için Ethereum fiyat tahmini..

0
633

Bitcoin ve Altcoinler piyasasında 2017 Aralık ayı başında başlayan yükseliş trendi bildiğiniz gibi 7 Ocak 2018’e kadar 830 Milyar Doları görerek zirveye ulaşmıştı. 8 Ocak 2018’den sonra çöküşe geçen Bitcoin ve peşinden sürüklenen alt coinler 6 Şubat’a kadar Marketcap hacmini 270 Miyar Dolara kadar düşürdü. Bu seviyeden tepki alımlarıyla tekrar yükselişe geçen Bitcoin 6.000 Dolardan bugüne (3 Mart) kadar 11.500 Dolara kadar yükseldi, fakat altcoinler bu yükselişe ayak uyduramadı. Ethereum da bunlardan biri ve Bitcoin yükseldiği halde Ethereum yatay bir grafik seyretmeye devam ediyor.

Blockchain kullanımı reel ekonomiyi gölgelediğini düşünenlerin sayısı bu düşüş döneminde artmış olsa da aslında blok zincirinin gelişimi, Fortune 500’ün üst kademesinde bile, her seviyedeki işte gerçekleşmekte olduğunu vurgulamak isterim.

Örneğin, Walmart Inc (NYSE: WMT) geçtiğimiz günlerde ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) bilgi kaydı için merkezi olmayan bir defteri kullanan dağıtım teknolojisi için bir başvuru yaptı. (Kaynak: ” ABD Patent Başvurusu 20180061162 ,” USPTO, 1 Mart 2018.)

Bu kullanım alanlarının genişletilmesi (teorik olarak) Ethereum fiyatlarının yükselmesine neden olmalı, ancak yatırımcılar hala Ocak ve Şubat aylarında zarardalar veya yeni yatırım için güvensizler.

Ethereum Neden Yükselmiyor?

  • Toplam kripto piyasası piyasa değeri istikrarlı. Bütün kriptoların kümülatif değeri 460,0 milyar dolar civarındadır ve bu durum reaktif yatırımcıların bu alanda ne kadar yüksek olduğu göz önüne alındığında görülmektedir. Bu volatilitenin bu kadar düşük kalacağından şüpheliyim.
  • BTC hakimiyeti artıyor. Bitcoin’in toplam piyasa hacmi içindeki payı, bu yazıyı yayına aldığımızda %41 seviyesine yükseldi. BTC’nin Ocak 2018 başında Marketcap’teki hakimiyeti %30’lu seviyelerdeydi o zamanlar boğa piyasası oldu. Bu nedenle, bu yükseliş muhafazakarlığa doğru bir kaymaya işaret ediyor. Yatırımcılar geleceğinden emin değiller ve bu nedenle Bitcoin’e yatırım yapmaya yoğunlaşıyorlar.
  • İşlem hacimleri düştü. Normalde 40-60 Milyar Dolar günlük işlem hacmi olan kripto para piyasasında bugünlerde 20 Milyar dolar civarında bir işlem hacmi oluyor. Bununda çoğunluğu Bitcoin alım satımında gerçekleşiyor.

Bu koşulların böyle sürmesini beklemiyorum, yine bitcoin belli bir seviyeye kadar yükseldikten sonra istikrara kavuşarak yatay bir grafiğe geçerse yatırımcılar altcoinlere geçebilir ve zaten iyice düşen altcoinlerde yukarı yönlü bir yeni trend görülebilir.

Ethereum Fiyat Tahmini

Profitconfidential sitesinden Finansal yazar ve Analist Gaurav S. Iyer’in analizine göre 2018’in 2.çeyreğinin sonunda Ethereum fiyatının 1500 Dolar olacağını öngörmektedir.

Yalnız kripto para piyasasının aşırı spekülatif olduğunu gözardı etmeyiniz. Yatırımlarınızı bir çok araştırma ve analiz yaparak kendiniz vermenizi tavsiye ederiz. Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi değil yazarın kişisel öngörüleridir.

Yorum Yap