Ev Hanımlarına Bankalar Kredi Verir Mi?

0
425

Bir işte çalışmasada aile bütçesini kendileri belirleyen ev hanımları, artık belirli rakamlara kadar kredi alabilecek. Normalde eskiden işsiz ev hanımlarına bankalar kredi vermezdi. Her geçen yıl bankalar daha farklı stratejiler geliştirerek yeni kredi türleri çıkartmaya başladılar.

Ev hanımına kredi veren bankaları duyan aileler genelde çok şaşırıyor ve inanmıyorlar. Bunun en büyük sebebi ise bankaların belli bir geliri olanlara kredi vermesidir. Yani bir bankadan kredi başvurusunda bulunmak için sizden maaş bordrosu isterler, bunun dışında da kredi notunuza bakarlar ve kredi başvurunuzun olumlu veya olumsuz olması bu kurallara göre sonuçlanır. Ev hanımları da eğer bir geliri yok ise bunu bankaya sunamayacakları için kredi çekemeyeceklerini düşünmektedirler.

Artık bu durum değişti. Ev hanımlarına kredi veren bankalar, eşlerinin maaş bordrosu ile kredi başvurusu yapması halinde uygun faizli kredi alabilmekte ve kredi vadesini 24 aya kadar uzatabilmektedirler.

Ev hanımları ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunup 30 bin liraya kadar ihtiyaç kredisi alabilirler. Bunun için belirli şartları yerine getirmek gerekmektedir. Aslında şart da denmez, eşinizin sabit geliri var ise bunu kanıtlayan resmi bir belgeyi yani maaş bordrosunu alıp eşinizle birlikte bankaya gidip ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Çünkü, evli olan eşlerin imzası olmadan bankalar kredi desteği vermemektedir. Aslında buradaki durum şudur; siz kredi için başvuruyorsunuz ve eşinizde size kefil olmuş oluyor. Bu durum, özellikle kredi notu düşük olan kişilere bir umut kaynağı olmaktadır. Çünkü kendi adına kredi alamayan erkekler, eşlerinin adına kredi çekerek borçlarını ödeyebilecektir.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar her geçen gün artmaktadır. Tüm bankaların şartlarını ve faiz oranlarını araştırarak size en uygun ve en az maliyeti olan bankaya kredi başvurusunda bulunmanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap