Evde Çiçek Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

0
208

İnsanoğlu hayat şartlarının giderek zorlaştığı artık evde tek kişinin çalışıp para kazanmasıyla geçimin yapılamadığı günleri son zamanlarda daha da fazla yaşamaktadır. Artık ev hanımları da bu şartlardan kurtulmak daha iyi imkânlara kavuşmak için ek iş fırsatı kollamaktadır. El becerisi gelişmiş ev hanımları için en iyi fikirler arasında evde çiçek yaparak para kazanma fikri yatmaktadır.

Hem keyifli hem de eğlenceli bir şekilde evde çiçek yaparak aile bütçesine katkıda bulunmak mümkün olmaktadır. Genellikle yapay malzemeleri alıp kesip yapıştırma yöntemiyle çok güzel hazır çiçekler ortaya çıkmaktadır. İş alanları da oldukça fazladır genellikle sosyal paylaşım siteleri aktif olarak kullanan satıcıların herhangi bir vergi gibi bir derdi de bulunmamaktadır.

Pazarlama Yöntemleri

Genellikle facebook ve instagram gibi bilindik sosyal paylaşım sitelerini kullanan satıcılar önce siparişi almakta daha sonra hazırlayarak kargolama süreciyle satışı tamamlamaktadır. Ayrıca çiçekçi ve davet organizatörleriyle de sıkı bir ilişki olan bir sektör olan evde çiçek yapmak buralara da sipariş üzerine çiçek hazırlamakta ve satmaktadır.

Sektörün Yan Sanayiye Etkisi

Sektör kendi ekonomik açıdan iş yapana iyi miktarda para bırakmaktadır. Bunun yanında üretim aşamasında yan sektörlere de iş kaynağı sağlamaktadır. Çünkü direk ürünün ortaya çıkması mümkün değildir. Destek alınarak başka malzemelere ihtiyaç olan bir sektördür.

Ekonomik Boyut

Yapılan işin boyutuna ve malzemenin yapısına göre ürün fiyatı belirlenmektedir. Ağırlıklı olarak el işçiliği alınmaktadır. Para kazanmada sınır yoktur. Her gün yapılan işe göre farklılık göstermektedir. Genel olarak en iyi ihtimal olarak bin lira günlük kazanç sağlamak mümkün olabilmektedir. Kendini evde geliştiren ev hanımı daha sonra kendisine işletme açma imkânı ve kendi işinin patronu olma imkânı sağlamaktadır. Son zamanlarda devlet teşviki bu konularda önemli pay almaktadır.

 

Yorum Yap