Facebook Kripto Paralar İçin Reklam Politikasını Revize Etti

0
70

Sosyal medya devi Facebook, kripto para reklamlarının reklam platformunda yer almasını sağlamak için politika yapısını bir kez daha gözden geçirdi. Bu yılın başlarında Facebook, kullanıcılarına platformunda saldıran dolandırıcılık reklamlarının sayısının artması nedeniyle tüm kripto para ve ICO ile ilgili reklamları yasaklama kararı almıştı

Bu yasağın ardından altı ay sonra yani şimdi, teknoloji devi facebook bu yasağını hafifletmeye istekli. 26 Haziran Salı günü, şirket yeni politika güncellemesini yayınladı. Resmi blog gönderisinde , şirket, reklamlarını Facebook’ta öne çıkarmak istiyorsa, kripto para birimindeki şirketlerin zorunlu olarak doldurmak zorunda kalacağı “kripto para biriminde ürün ve hizmetlere ilişkin talepte bulunma” formunu başlattığını belirtiyor.

Talep formu, Facebook’un, kripto para şirketinin reklam vermek istediği hizmetlerin türü hakkında önceden bilgi sahibi olmasını istediğini göstermektedir. Facebook ayrıca bir şirketin resmi bir lisansı olup olmadığı veya halka açık olup olmadığı gibi diğer bilgileri de getirecektir. Teknoloji devi, dijital para birimi reklamlarına yönelik politikasını belirten yasal bir ek yayınladı.

Blog yayınında, Facebook’un ürün yönetimi direktörü Rob Leathern, şirketin yeni teknolojileri benimsemeye açık olduğunu ve bu nedenle “bu politikayı iyileştirmenin en iyi yolunu aradığını” söyledi. Ayrıca şunları söyledi: “ Son birkaç ay içinde, – Bazı reklamlara izin vermek için güvenli olduklarından emin olmak için çalışırken. 26 Haziran’dan başlayarak, onaylanmış reklamverenlerden kripto para birimi ve ilgili içeriği tanıtan reklamlara izin vermek için politikamızı güncelliyoruz. Ancak, ikili seçenekleri ve ilk para tekliflerini tanıtan reklamları yasaklamaya devam edeceğiz. ”

Leathern ayrıca gerekirse şirketin politikasını gelecekteki revize edebileceğini de ima etti. Dedi ki: “Bu kısıtlamalar göz önüne alındığında, reklam vermek isteyen herkes bunu yapamayacak. Ancak geri bildirimleri izleyeceğiz, bu politikanın ne kadar iyi çalıştığına ve bu teknolojiyi incelemeye devam edeceğimize bakalım, böylece gerekirse Zaman içinde gözden geçirin. “

Bir kripto halkla ilişkiler firmasının kurucusu Trey Ditto, bu hareketin “güvenilir blok projelerin, kripto şirketlerinin ve ICO’ların yeni potansiyel müşterilerin ve yatırımcıların önünde yer almasına izin vermenin ilk adımı olduğunu söyleyerek bu hareketi alkışladı . Bu, Facebook reklamları için büyük bir destek olacak. dışarıda olan projelerin çoğunun geliri, ilgilenen – ve paraya sahip – ücretli reklamlar yayınlamaktır.

Facebook’un kararını takiben, Google ve Twitter da kripto para karşılığı reklamlarla ilgili benzer yasakları başlatmıştı. Bu iki şirketin de facebook’u izleyerek tekrar kripto para reklamlarının serbest yapılıp yapılmayacağını önümüzdeki zamanlarda göreceğiz.

Yorum Yap