Fazla Uğraş Gerektirmeyen Para Kazanma Yolları

Ek gelir elde etmenin veya kendi işinizi yapmanın bir çok yolu vardır. Sizde kendi işinizi yaparak para kazanmak isterseniz önerebileceğimiz bir kaç fikrimiz var..

1
1251

Çekilişte yüzleri gülmediyse kolay ve hızlı para kazanmak herkesin hayalidir. Peki, ama nasıl? İnsanoğlu daha az çalışıp daha çok kazanmak ister. Ama hiçbir şey karşılıksız değildir. Öncelikle nasıl bir iş yapacağımıza karar vermemiz gerekir? Karar verirken artı yönlerimizi nötr olarak değerlendirmeden sonuca ulaşmamız bizim geçmişimizi, kazanımlarımızı kullanmamız açısından önemlidir. Mesela, üniversiteyi bitirmiş, vizyonu geniş birisi kendisini ilkokul bitirmeyen birisinin işi ile meşgul etmemelidir. Ancak önünde iş imkânı olarak başka seçenek yoksa o işe öyle bir nitelik yüklemeli ki o işin patronu olabilmelidir. Mesela hayvancılık işi için bir tahsil gerekmez ama tahsil düzeyi yüksek birisi yetiştirdiği hayvanların ürünlerini öyle sunar ki alanında patron olur.

 Otomat Makinaları ile Para Kazanma

Eğer uygun bir yeriniz varsa otomat işi tam size göredir. Önce bir otomat makinesi alıp ilgili firmalarla anlaşarak ürün ve para takibini yapabilirsiniz. Otomat makinesi günümüzün robot garsonu gibi çalışan yurt dışında çok fazla kullanılan, ülkemizde de özellikle büyük şehirlerde güvenli köşe başlarında (otobüs yazıhaneleri, devlet daireleri gibi vb.) yerini almış su, meyve suyu, soğuk sandviç, kitap gibi benzer ürünleri satmaya yarayan seyyar makinedir.

 Reklam ile Para Kazanma Yolları

Günümüzde reklam ticaretin omurgası haline geldi. Yani ne kadar çok reklam o kadar hızlı hareket diyebiliriz. Mesela evinizin duvarı neden bir firmanın reklam tabelası olmasın ya da arabanız. Gelişmiş büyük firmaların gelirlerinin neredeyse yarısını reklama harcadıklarını düşünürsek bu pastadan bizde payımızı alabiliriz. Sadece evimizin duvarı değil web sayfamızın duvarı da reklam alarak para kazanabileceğimiz bir yerdir. Google üyeliği ile bir blog açıp, Google’ın koyacağı reklamlarla bile kazanabilirsiniz.

 İnternette Satış Ortaklığı ile Para Kazanma Yolları

Kuracağınız bir e-ticaret sitesi ile sadece firma müşteri arasındaki bağı sağlayıp komisyonunuzu alacaksınız. Müşteri – firma arasına girmeden satılan üründen hesabınıza yatan komisyonu çekeceksiniz.

 Kira ile Para Kazanma Yolları

Kira denilince akla birçok şey gelebilir. Ama bizim bahsedeceğimiz kira diğer işlerde olduğu gibi riski olmayan ya da çok az olan kiradan para kazanma yöntemleridir. Köyünüzde kurak olduğundan dolayı ekip biçmediğiniz araziniz var, enerji şirketleriyle anlaşıp güneş enerjisi ya da rüzgâr enerjisi üretim sahası olarak değerlendirebilirsiniz. Ya da elinizde fazla olan cihazları, makinaları kira olarak verebilirsiniz. Örneğin, Yenilediğiniz fotokopi makinasının eskisini bir ofise ya da yenilediğiniz arabanızın eskisini satmak yerine rent a car firmasına vererek kazanmaya devam edebilirsiniz. Bunun yanında özel günler için aldığınız kıyafetlerinizi (gelinlik, damatlık, mezuniyet kıyafeti gibi vb.) , garajınızın park alanını bile kiraya verebilirsiniz

 Sosyal Medya ile Para Kazanma

Günümüzde sosyal medya insanların her şeyi özeli, sözeli, sayısalı haline gelmiştir. Açacağınız hesapta ilgi odağı olup, zirvelere yükselebilirseniz bu mecrada da kazancınız çok büyük olabilir. Para kazanma yolları çok fazladır. Yazımızda özellikle hiç bir şey yapmadan belli bir kaç adımla nasıl para kazanılır anlatmaya çalıştık.

1 yorum

Yorum Yap