Forum Moderatörü Olarak Para Kazanmak

0
849

Forumlar bu kadar popüler olduğu sürece forum moderatörleri sektörü de olacaktır. Çünkü web sitesi idarecilerinin, olumsuz durumları engellemek, işlerin problemsiz bir şekilde yürütüldüğünden emin olabilmek için ve forum üyelerinin sorularına ve yaptıkları yorumlara cevap verilebilmesi için moderatörlere ihtiyaç vardır. Aşağıdaki yazıda, forum moderatörü olarak para kazanmak ve forum moderatörü olabilmek için hangi yol izlenmeli konusu hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

Forum Moderatörü Olabilmek İçin İzlenecek Adımlar Nelerdir?

1) Serbest çalışan sitelere profilinizi gönderin. İlgi alanlarınızı ve uzmanlık alanlarınızı ve seviyenizi profilinizde belirtin.

2) Freelance iş bulma ilanlarında forum moderatörlüğü işlerini arayın ve bu işlere cv niz ile başvurun.

3) Forum moderatörlüğü part time iş ilanlarını Google’da aratın.

4) Eğer ilginizi çeken forumlar varsa yöneticisi ile iletişime geçin. Çünkü birçok kişi freelance çalışan iş ilanları sitelerine ilan vermek yerine forumlarında çok fazla ileti gönderen ve çok zaman forumda aktif olan kişileri tercih ediyorlar. Eğer herhangi bir forumla ilginizi çekiyorsa sizin için ilginç ve eğlenceli bir iş olabilir. Tıpkı forumlara mesaj gönderme işi gibi birçok yeni bilgi öğrenme olanağınız da vardır. Bir forum moderatörü olabilmek için, kullanıcıların gönderdiği yorumları devamlı takip etmeli, istenmeyen iletileri silmeli, kullanıcıların soracağı sorulara cevap vermeli ve üyelerin mesajlarına yanıt yazmalısınız. Aynı zamanda da yeni konuların açılmasını sağlayabilirsiniz, siteye yeni içerikler ekleyebilir ve de forum kurallarına uymayan kişilerin yorumlarını engelleyebilirsiniz.

Forum Moderatörlüğü Yaparak Ne Kadar Para Kazanabilirsiniz?

Üstleneceğiniz göreve ve tecrübenize bağlı olarak istediğiniz herhangi bir forumda saatlik olarak 5 $ ile 20$ arasında para kazanma imkânınız oldukça yüksek bir olasılıktır. Çevrenizi genişletene kadar daha düşük ücretlerle çalışmanız gerekebilir. Ayrıca çevrenizi çoğaltıp daha geniş bir kitleye hitap ettiğinizde muhtemelen saatlik ücretiniz oldukça tatminkâr bir ücret olacaktır. Eğer bunların dışında popüler olmanız halinde ise oldukça iyi kazanırsınız. Nasıl popüler olunur derseniz, yaptığınız işi gerektiği gibi ve severek yaptığınızda zaten çok iyi işler çıkarıp hem site yöneticisini memnun edersiniz, hem de kullanıcıları, işinizi severek yaptığınızda her şey kendiliğinden gelişecektir.

Yorum Yap