Freelance Çalışarak Para Kazanmak

13
447

 

Freelance çalışarak da para kazanmak da mümkün olduğu son dönemlerde profesyonel iş hayatından sıkılıp, çalışmak isteyenler için bir alternatif yöntemdir. Freelance çalışmak demek herhangi bir kuruma birebir bağlı olmadan sahip olduğu mesleği veya çalışmak istediği sektörde çalışan kişilerdir. Aslında bir bakıma çözüm ortağı olarak da çalışmak olarak düşünebilir.

Freelance para kazanmak için neler yapılabilir?

* Web tasarım sektöründe yazılımcı veya tasarımcı olarak çalışanlar

 

 

* Makale yazarlığı

* Danışmanlık hizmeti olarak destek veren çalışanlar

* E-ticaret içerik ve sistem yöneticileri

* Web siteleri içerik yöneticileri ve sosyal medya uzmanları

* Video kanallarından ve anket doldurarak para kazananlar

* Belli başlı el işleri

 

Bunlar gibi birçok iş ek iş fikirleri arasında da yer almaktadır. Ek iş fikirleri arayanlarda bu tipte işleri kendi işleri haricinde yaparak bütçelerine katkıda bulunabilirler.

Ek iş fikirleri için firmalar ile nasıl temasa geçilir?

           Para kazanmak ve var olan bütçenize katkıda bulunmak için web siteleri aracılığı ile başvuru yapabilirsiniz. Örneğin son dönemlerin en gözde işlerinden biri olan ve yazarlık yeteneği bulunup, belli bir genel kültüre sahip olan kişiler makale yazarlığı veya sosyal medya uzmanlığı yapmaktadır. Ev hanımları ise el işleri ile bütçelerine katkıda bulanabilir.

Ayrıca yazılım yapan kişiler veya web tasarımı ile ilgilenen kişilerde firmalar ile birebir görüşerek istedikleri ve sevdikleri işleri herhangi bir firmaya bağlı kalmadan yapabilirler. Tüm bunlar ek iş olarak yapıldığı gibi yalnız çalışarak da yapılabilecek işlerdir. Önemli olan beklentilerinizin ne olduğu ve ne kadarını karşıladığıdır.

13 Yorum

  1. bir tanıdığım var memur, ayda bir veya iki site yapıp satıyor kendisine ek gelir elde ediyor. bilenler için güzel bir para kazanma yöntemi

  2. öğrenci ve yapabilecek ev hanımları için ideal bir iş bence. bende öğrenci olarak bazen yapıyorum ufak tefek harçlığım çıkıyor diyebilirim. tavsiye ederim herkese de. paylaşım için teşekkürler

  3. Bu aralar bende el işleriyle ilgili bir şeyler yapma fikri var. Sebebi de annemin hiç durmadan lif örmesi sanırım. Kadın günde bir lif bitiriyor. Bir de youtube da ören hanım mı, ören kadın mı ne öyle bir kanal var, onu takip ediyor. Yok yok kesin bunu değerlendirmeliyim. Çeyizlik falan olmamalı onlar “o kadar ördük, artık evlen de bir işe yarasın” falan diye sürekli deli eder beni.

  4. Burada yer alan maddeler öğrenmesi zor detaylar değil, ek gelir veya ev geliri karşılayabilir bu maddelerin hepsi yeteri kadar ilgi ve alaka gösterin, yaptığınız işi baştan savma yapmayın inanın oluyor.

  5. işini iyi yapan insan makale yazarlığından araba parası bile kazanabilir ama baştan sağma yapanların bu işten beklentisi hiç olmasın

Yorum Yap