Garanti Bankası Yapılan EFT Nasıl İptal Edilir?

0
112

1946 yılında Ankara’da kurulan banka elinde bulundurduğu sermaye miktarı ile Türkiye’de en büyük ikinci özel banka özelliğini taşımaktadır. Banka entegre finansal hizmetler grubu olarak dikkat çekmektedir. Çok sayıda ödüle sahip olan bankanın 14,5 milyon müşterisi bulunmaktadır.

Bu sayı günümüz bankalar arasında oldukça fazla bir sayı özelliği taşımaktadır. Bankanın en önemli özelliği her alanda kalıcı olarak sürdürebilirliği sağlamaktır. Spordan eğitime sosyal faaliyet projelerinden kamu spotuna kadar her alanda kendi gösteren banka önemli projelere imza atmaktadır. Bu reklamlar sayesinde müşterilerine önemli mesajlar vermek isteyen banka müşteri potansiyelini artırmaya çalışmaktadır.

Garanti Bankası Müşteri Memnuniyeti

Müşteri memnuniyeti alanında kendini oldukça geliştiren banka müşteri memnuniyeti anayasası adı altında güzel bir çalışma yapmışlardır. Müşterinin her şeyin en iyisine layık olduğuna inanılan sistemde vatandaşa oldukça kolaylıklar sağlamaktadır. Böyle bir sistemde vatandaşın lehine olan her şeyi kendilerine görev bilen banka başarılı işlere imza atmaktadır. Bu şekilde diğer bankalardan farklılık yaratmayı amaçlamışlardır.

Garanti Bankası Yapılan EFT İptal İşleminin Aşamaları Nelerdir?

Gelişen internet teknolojisiyle birlikte bankacılık işlemlerinde de çeşitli hatalar yapılmaktadır. Kimi zaman bu hata bankadan kimi zamanda kişiden kaynaklanmaktadır. Bundan kaynaklı bazen yanlış bir hesaba yanlış EFT yapma durumu gerçeklemektedir. Bu durum meydana geldiğinde öncelikle Garanti Bankası müşteri hizmetleri vakit kaybetmeksizin aranmalıdır. Daha sonra olayın içeriği müşteri hizmetlerindeki görevliye aktarılır.

İptal talebi bildirildikten sonra banka görevlisi gerekli çalışmaları yaparak EFT tutarındaki parayı hemen havuza alır. Daha sonra 2 banka kendi aralarında gerekli çalışmaları yapar ve banka en kısa sürede müşterisine EFT iptalindeki parayı hesabına aktarır. Daha sonra karşılıklı kontroller yapılarak işlemin sona erdiği banka tarafında bildirilir. Böylelikle kısa sürede EFT iptal işlemi gerçekleşmektedir.

Yorum Yap