Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

0
74

Çoğu insan acil nakit paraya ihtiyaç duyduğunda ilk iş olarak bankalara koşar. Ancak bankalar kredi vermek için ilk şart olarak gelir belgesi yani maaş bordrosu isterler. Ne yazık ki, her insan gelir belgesi sağlayamaz. Kişi çalışmıyor olabilir veya çalışıyor ama gelirini belgeleyemiyor olabilir. Bu tip insanların imdadına ise gelir belgesiz kredi veren bankalar yetişiyor. Senet, kefil ya da gelir belgesi istemeden kredi veren bankalar mevcut.

Gelir Belgesiz Yani Maaş Bordrosu Olmadan Kredi Almak İçin Ne Gerekir?

Gelir belgesi, yani maaş bordrosu olmadan kredi almak için herhangi bir gelirinizin olması yeterlidir. Bu gelirinizi başka bir yöntemle ispat edebilmeniz bankalar için yeterli olacaktır. Ya da kredi notunuz yüksek ise bankalardan maaş bordrosu olmadan kredi temin edebilirsiniz. Bu şartlara uymamanız durumunda üzerinize kayıtlı bir taşınmaz olması yeterli olacaktır.

İş Bankası

İş Bankası gelir belgesi olmadan kredi veren bankalar arasındadır. Kredi başvurusunda bulunmak için herhangi bir şubesine gidebileceğiniz gibi, İş Bankası’nın mobil uygulamasını indirip, bu uygulama üzerinden de kendinize uygun kredi talebinde bulunabilirsiniz.

Denizbank

Denizbank da gelir belgesi, yani maaş bordrosu olmadan kolayca kredi veren bankalardan biridir. Denizbank’tan gelir belgesi beyan etmeden kredi istemek için herhangi bir Denizbank şubesine gidebilir, internet üzerinden başvuru yapabilir ya da cep telefonunuzla kısa mesaj göndererek talepte bulunabilirsiniz. Denizbank kısa mesajla yapılan kredi başvurularına 36 ay vadeyle 50.000 Türk Lirası kadar kredi verir.

Akbank

Akbank da kredi başvurularında gelir belgesi şartı aramaz. Diğer şartları sağladığınızda şubelerden, ATM’lerden ya da kısa mesaj ile kredi talebinde bulunabilirsiniz.

Bu başlıca bankalar haricinde birçok banka gelir belgesi şartı aramadan kredi verir. ING Bank, Odeabank, Ziraat Bankası, HSBC bu bankalar arasında sayılabilir.

CEVAP VER