Goldman Sachs: Bitcoin’de Düşüş Sürebilir

0
96

Bitcoin, 2017 Aralık ayı ortasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 $ seviyesine ulaştıktan sonra% 65 seviyesinde düzeltme yaşamıştır. Ancak, bu durum, Bitcoin ve genel kripto para piyasasının gücünü ve yatırımcıların güvenini kazanamadığı görülmektedir. Uzun zamandır dünyanın en büyük kripto para birimi 6000 $ – 8000 $ arasında seyrediyor.

Kripto meraklıları, bu yıl sonunda beklenen Bitcoin ETF’nin gelişine bağlı olarak piyasadaki kurumsal oyuncuların girişine umutlarını tutturdular. Geçtiğimiz Cuma günü Goldman Sachs , mali bankacılık devi Bitcoin’in bu seviyelerden daha da düzeltebileceğini kaydettiği bir yıl ortası ekonomik rapor yayınladı.

Goldman Sachs baş yatırım sorumlusu Sharmin Mossavar-Rahamani şunları söyledi:  Kripto- para birimlerinin şimdiki enkarnasyonlarında değerlerini koruyamayacağı görüşündeyiz ve aslında beklediğimizden çok daha çabuk ortaya çıktı. Bu kripto para birimlerinin bir para biriminin üç geleneksel rolünü yerine getirmediği görüşüne göre gelecekte daha da düşüş bekliyoruz: bunlar ne bir değişim ortamı, ne de bir ölçü birimi, ne de bir değer deposu. ”

Dijital para birimleri için destekleyici blok zinciri teknolojisi, şeffaf işlemlerin, etkin veritabanlarının ve daha hızlı işlemlerin benzersiz özellikleri nedeniyle finansal kurum alanında bir oyun değiştirici olarak kabul edilir. Ancak, Goldman Sachs, kripto varlıklarının şu an için diğer varlıklar üzerinde önemli bir etkisi olmayacağı görüşünü sürdürüyor.

G20 raporunda da geçtiğimiz günlerde kripto para birimlerinin küresel finansal sistem için önemli bir risk oluşturmadığını ve bunun piyasada çok az hakimiyeti anlamına gelebileceğini söyledi. Mossavar-Rahmani ayrıca yatırımcıların dijital para birimleriyle ilgili mevcut finansal piyasalara kıyasla mevcut değerlerini fark etmelerini sağladı.

Dedi ki: “Bu düşüşler finansal varlıkların performansını olumsuz yönde etkilemeyecektir, çünkü kripto para birimleri 2018’in ortalarından itibaren dünya GSYİH’sinin sadece yüzde 0,3’ünü temsil ediyorlar.Aslında, daha geleneksel medya ve sosyal medya ilgisini garantilendiğinden çok daha iyi karşıladıklarına inanıyoruz. ”

Ancak, Bitcoin Aralık 2017’de yüksek seyrederken, Goldman Sachs bir kripto-ticaret masası kurma arzusunu dile getirmişti . Mayıs 2017’de üç ay geçmiş olan şirket, standını yineledi; ayrıca , ticaret masasında Bitcoin Futures’ta girişim yapmayı planladıklarını da sözlerine ekledi .

Piyasaların nasıl ilerlediğine dair olarak görülmeye devam edecektir.

Yorum Yap