Google’den Para Kazanmak, Google Adsense ve Google Adwords

0
229

Para kazanmanın pek çok yolu var. O yollardan biri de Google’dan para kazanmak. Şimdi Google’dan para kazanmaya değinmeden evvelce kısaca Google’dan bahsedelim. Teknoloji devi Google Larry Page ve Sergey Brin doğrulusunda 1998 senesinde kuruldu. 19 Ağustos 2004 tarihinde ise halk arz edildi. İnternet tabanlı hizmet ve mamüller ilerleten bunlara ev sahipliği yapan Google, karının büyük bir kısmını AdWords tanıtımlarından elde etmektedir. En çok ziyaret edilen internet sitesi Google’nın verilen başlıca hizmetleri şu şekilde sıralayabiliriz; mail, ajanda, Google da en çok aranan kelimeler, İngilizce Haberler, basılı kitaplar arama motoru, blog arama hizmeti, video arama motoru, resim, fotoğraf, grafik, çizim arama motoru, harita ve uydu görüntüleri.

Hemen derhal herkes günde bir kez de olsa Google’ı kullanılıyor. Milyonlarca internet sitesi ve kullanıcıları arasında köprü yapılan Google araçları ile bundan sonra para kazanmak mümkün. Google’dan para kazanmanın iki yolu var; Google AdWords ve Google Adsense.

Google Adsense ile para kazanmak

Google Adsense’i keşfetmeye başlayarak para kazanabilirsiniz. Google’ın tanınmış uygulamalarından biri olan Adsense’nden yararlanmak amacıyla bir internet sitenizin olması gereklidir. Web sitenizin konusuna göre reklam alabileceğiniz Google Adsense’nin reklam fırsatlarından faydalanarak kazanç sağlamanız mümkün! Kazanç oranınız ise internet sitenizde gösterilen tanıtımların tıklanıp, tıklanmamasına ve ziyaretçi sayısına göre değişebilir. Hem de para kazanabilmek amacıyla AdSense hesabınızı Özel Arama Motoru hesabınızla ilişkilendirmeniz gerekecektir.

Google AdWords ile para kazanmak

Google AdWords tanıtımlarını direkt olarak kişilerin internet sitelerinde yayınlamasıdır. Google daha sonra, sitelerinde görüntülenen tanıtımlar amacıyla Web yayıncılarına, reklamın çeşidine bağlı olarak, tanıtımların kullanıcılardan aldığı tıklamalara ya da reklam gösterimlerine göre ödeme yapar. Siz de Google Adsense ve Google AdWords’i etkili kullanarak para kazananlardan biri olabilirsiniz.

Google’da arama yapıldığında sağ doğrultuda Google tanıtımları çıkıyor. Google AdWords kullandığınızda yalnızca aranılan ilgi anahtar kelimede tanıtımlarınız gözükebilir. Google AdWords ile çok küçük bütçelerle, Google’da reklam verebilirsiniz. Google AdWords’te bütçe ve kaliteli reklam metinleri ile tanıtımlarda üst sıralarda yer alınabilirsiniz.

Yorum Yap