Görüntülü Konuşma Tekniği İle Ders Vererek Para Kazanma 

0
239

Para kazanma yöntemleri gün geçtikçe çeşitleniyor. Teknolojinin gelişmesi, internetin birçok olanak sunması ve kitlere ulaşımı kolaylaştırması neticesinde internet üzerinden para kazanma imkânı sağlıyor. Bilgisayar, tablet, akıllı cep telefonundan kolaylıklar bağlanılan sosyal ağlar sayesinde kitlelerin çeşitli taleplerini karşılayacak iş olanakları para kazanmayı sağlar. Teknoloji ve internetin gelişimi insan hayatı iletişim, ulaşım, iş ve sosyal yaşamı ciddi anlamda değiştirdi ve birçok alanda işleri kolaylaştırdı.

Dijital medyanın sağladığı olanaklar ile para kazanma sistemleri artış gösterdi. Bu alanlar arasında Görüntülü Konuşma Tekniği İle Ders Vermek en önemli kısımlardan birini oluşturur. İnternetin yaygın olarak kullanılması ve teknolojik gelişimlerle desteklenmesi eğitim alanını yüksek oranda destekler. İnternet üzerinden rahatlıkla yayınlanabilen ders içerikli videolar veya canlı yayın ders anlatımları sayesinden para kazanmak mümkündür.

Görüntülü Ders Anlatım Sistemi

Beceri, yetenek veya eğitimi alınmış olan branş eğitim bilgilerinin, sesli-görüntülü öğretici olarak hazırlanan ders anlatım videoları öğrencilerin özel ders almasını sağlayıcı bir sistemdir. Hazırlanan bu ders anlatım videolarını internet üzerinden paylaşmak ciddi gelir elde edilir. Evinizde bir kamera karşısında sanki sınıfta ders anlatıyormuş gibi öğrencilere ders anlatarak videolar kayıt edilir. Bu iş için açılmış olan internet sitelerine hazırlanılan videoları ders ücreti karşılığında satar veya şahsi internet sitesi üzerinden videoları yayınlayarak elde edilen takipçi kitlesi sayesinde sponsor ve reklam alınarak kazanç sağlanır.

Sosyal Medya Ağlarında Ders

Günümüzde insanların bağımlı olduğu sosyal medya sitelerinin iş ortaklığı programları, yüklenilen videoların aktif olarak izlenilmesi, beğenilmesi ve takip edilmesi para kazandırıyor. Online ders anlatımı esnasında öğrenciyle iletişim halinde olarak bire bir ders olanağı sağlamak kısa sürede öğrencilerin ilgi odağı olmayı sağlar. Ders anlatım videolarının, yayının yapıldığı sosyal medyalar arasında Youtube, Skype, İnstagram gibi video yüklenebilen veya canlı yayın olanağı sağlayan siteler yer alır.

 

Yorum Yap