Güney Kore’deki borsalara kapsamlı denetim yapıldı

0
90

Daha önce Güney Kore’de, kripto para ticaret platformlarının faaliyetlerinin düzenlenmesini sıkılaştırmak için önlemler alındı. Bundan sonra, ülkenin kripto para birimi ile bağlantılı tüm şirketleri, Finansal Hizmetler Komisyonu tarafından kapsamlı bir soruşturmaya tabi tutuldu. Denetim sırasında, faaliyetleri resmi görevlilere şüpheli görünen birkaç kuruluş belirlendi.

Güney Kore’deki bu hafta, birkaç borsanın davacı baskınlarına uğraması hakkındaki haberler manşetlerin başındaydı. Arama sırasında, ekipman, belgeler ve sabit disklere el konuldu. Chosun haber ajansı, platform yöneticilerinin, kullanıcılarının fonlarını harcadığından şüphelenildiğini ve bu şüphenin kanıtını bulmak için mülke el konulduğunu bildiriyor.

Kore düzenleyicilerinin kripto endüstrisi ile ilgili zorlu politikası, mali suçlarla mücadele planına uygun olarak yürütülmektedir. Bu ayın içinde 600 milyardan fazla von’un (yaklaşık 600 milyon dolar) bozdurulduğu ve paranın önemli bir kısmının kripto para biriminden geçtiği bildiriliyor. Ancak, Güney Kore hükümetinin daha önce kripto-para birimleriyle yapılan anonim ticaretle yanısıra yasaklanmış olan ICO’lara yönelik politikalarını yumuşatabileceğine dair söylentiler var.

Kaynak; cryptoconsulting

Yorum Yap