Güvenilir Parça Kontör Yükleme Sitesi

0
326

1990′ lar da hayatımıza giren cep telefonları, her geçen yıl da kendini daha da fazla geliştirdi ve yenilendi. Tuşlu cep telefonundan dokunmatik cep telefonuna kadar uzun bir yol kat edildi. Cep telefonlarının iletişimi sağlaması ise gsm operatörleri tarafından belirli ücretler karşılığın da üstlenildi. Gsm şirketleri hızla büyüdü ve yeni atılımlara imza attı. Kontör yüklemeolarak adlandırılan karşılıklı alış veriş ile arama, mesajlaşma, internet gibi çoğu hizmet sunulmaktadır. Gsm şirketlerinin fiyatlandırmalarını yaptığı toptan kontör fiyatlarına göre kişiler ne kadar kontör ihtiyacı varsa aldı ve kullandı hala da kullanmaya devam ediyor.

Dünden Bu Güne Parça Kontör Serüveni

Toptan kontör fiyatlarının yüksek olarak belirlenmesi, kişilerin yüksek olan kontör fiyatını ödeyemediği için alternatif yollar aramasına sebep oldu. Alternatif yollar aranırken en iyi çözüm parça kontör de bulundu. Bu sayede kontör ihtiyacı daha az maliyetlerle karşılanabildi. Cep telefonlarının yan bayilerini de, cep telefonu  satan dükkânlarda parça kontör yükleme işlemi gerçekleştirilmeye başlandı. Zamanla talebi artan parça kontör uygulamasının hala örneklerine rastlamak mümkündür.

Toptan Kontör Mü Yoksa Parça Kontör Mü?

Cep telefonlarından arama yapılması, mesaj gönderilebilmesi, internete girilebilmesi için kontör yükleme işlemi gerçekleştirilmek zorundadır. Çeşitli kampanyaların düzenlenmesi ile paket tanımları farklılaşmaktadır. Kişiler en fazla kullandıkları paketlere göre kontör alımı yapmaktadır. Her ay toptan kontör alımı yapılarak paket yapılabilir. Paket fiyatlarının yüklenen kontörden daha az olması ile gelecek aya kontör fazla kontörler geçebilir. Böyle bir durumda artan kontör sayesinde kişinin gelecek ay daha az kontör alma ihtiyacı doğar. Parça kontör sayesinde daha az kontör alınımı gerçekleştirilebilir.

Zamanla Değişen Kontör Yükleme Sistemi

Cep telefonlarına alıştığımız ilk zamanlarda bakkallardan bile kontör alabilirdik. Kart ile satılan on beş liradan başlayan kontörler iki binli yılların başların da oldukça rövanştaydı. Alınan kontör kartlarındaki şifreler kazınarak ortaya çıkarılırdı. Çok fazla kazıma yaparsanız kartınız boşa giderdi. Bu nedenle doğru kazımak çok önemliydi. Toptan kontör yüklemesi yapılan cep telefonlarına hemen gsm operatörleri tarafından tebrik mesajları gelirdi. Şimdiler de bakkallardan kontör alımı yapılmamakta. Bakkalların yerini online internet siteleri almış bulunmakta.

İnternet Üzerinden Parça Kontör, Toptan Kontör Yükleme

Günümüz de  bireyler ihtiyaçlarının önemli bir kısmını internet üzerinde ki online alış veriş sitelerinden karşılamaktadır. Gelişen online alış veriş sektörü her türlü hizmeti müşterilerine sunmaktadır. Giyim, yeme içme, araba alım satımı, öğrenci yurtları gibi her türlü hizmet ve ya mal alım satımı yapılmaktadır. Kontör yükleme işlemi  de verilen bu hizmetlerden biridir. Cep telefonlarımız da kullandığımız internetten bile toptan kontör yüklenir. Hizmet sadece toptan kontör yüklemek için geçerli değildir. Parça kontörde bir tuşla yükleyebilmekteyiz. Güvenilir internet siteleri sayesin de her GSM operatörün den kontör yükleme işini yapmak mümkündür. Ancak yüklenen sitenin art niyetle olması kesinlikle bilinmelidir. Güvenilirliğinden emin olunmayan sitelerden alış veriş yapmak ne kadar tehlikeliyse kontör yüklemekte  kadar tehlikelidir. Bunun nedeni kontör yüklenen sitenin mesaj yoluyla virüs yayabilecek olmasıdır. Yollanan virüsler cep telefonlarına zarar verebilmektedir. Cep telefonları kullanılamaz hale gelebilmektedir. İstenmeyen bu tip sonuçların ortaya çıkmaması için herkesçe bilinen kontör yükleme siteleri kullanılmalıdır. Güvenli olmayan sitelerde hizmet karşılığı verilecek olan ücretler gasp edilebilir.

 

Yorum Yap